reklamı kapat

POPÜLER

Apple, iWatch projesi için iki kritik işe alım gerçekleştirdi

Apple, giyilebilir medikal cihazlar alanında çalışmaları bulunan iki biyosensör uzmanını işe aldı. Daha önce Sano Intelligence adlı firmada, yapışkan bir bant olarak kullanılabilen mikro iğneler üzerine çalışan Nancy Dougherty, Apple’da donanım mühendisi olarak göreve başladı. Dougherty’nin üzerinde çalıştığı bant teknolojisine ilişkin detaylar da Fast Company’de yayınlanmıştı.

nancy_ravi
Apple’ın diğer işe alımı ise, Vital Connect firmasının AR-GE birimi başkan yardımcısı Ravi Narasimhan oldu. Vital Connect, EKG ve vücut ısısını ölçen tek kullanımlık kablosuz kalp monitörleri ile bilinen bir firma. Cihaz aynı zamanda engelli ve yaşlıların kullanımına da uygun şekilde çalışarak topladığı verileri bu kişilerin bakıcıları ile paylaşabiliyor. Apple’ın transfer ettiği Narasimhan, bu cihazların sensör süreçlerinden sorumluydu.

Apple cephesinde ise, ne işe alınan uzmanların Apple’daki sorumlulukları detaylı açıklandı ne de hangi proje veya projeler üzerine çalıştıkları bilgisi paylaşıldı. Ancak her iki çalışanın da uzmanlık alanının giyilebilir teknolojiler üzerine olması akıllara Apple’ın uzun zamandır beklenen iWatch projesini getiriyor. Ancak konuyu yakından takip eden uzmanların bir diğer tahmini de iWatch projesinin yanı sıra, Apple’ın iPod ve iPad’lere benzer aktivite ölçüm teknolojilerini entegre edebilecek farklı ürünler geliştirebileceği yönünde oluyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR