reklamı kapat

POPÜLER

iTime

Apple’ın akıllı saatinin adı iWatch değil, iTime olabilir

Apple’ın uzun zamandır iWatch ismiyle anılan akıllı saatinin ismi iTime olabilir mi? Şirketin ABD Patent ve Marka Ofisi‘ne yaptığı son patent başvurusu iWatch’un iTime ismiyle anılacağı iddialarını ortaya çıkardı.
iTime
Apple Insider’ın elde ettiği çizimlerin bir tanesinde iTime yazısı dikkat çekiyor. Bu cihazın bir akıllı saat mi yoksa giyilebilir bir aktivite cihazı olup olmadığı şu an için bilinmiyor. iOS ve Mac OS yüklü cihazlarla uyumlu şekilde çalışacağı söylenen cihazın, eklenecek ek devreler sayesinde kalp ritmi monitörü, GPS ve ivmeölçer gibi özelliklere destek vereceği belirtiliyor. Kullanıcıların ekrana dokunmadan jestlerle saatin arayüzünü kontrol edebileceği de dile getiriliyor. Ayrıca bu cihazın akıllı ev sistemlerine (Philips, iHome, Honeywell, August) destek vereceği de konuşuluyor. Söz konusu cihazın eylül-ekim aylarında tanıtılması bekleniyor.

iTime

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’ın akıllı saatinin adı iWatch değil, iTime olabilir” için 4 cevap

 1. Aladdin Keykubat dedi ki:

  Apple birkaç ay içerisinde giyilebilir ürününü tanıtmazsa piyasadan düşmüş olur. Bugün birçok alternatifi olan giyilebilir ürünler arasında özellikle xiaomi oldukça ucuza ürün üretirse apple satmayı hedeflediği rakamın çok altında kalmış olur. Piyasanın da gittikçe doygunluğa ulaşmaya başlaması apple için ayrı bir sıkıntı.

 2. Mehmet dedi ki:

  Apple sıradan bir ürün çıkarmak istemiyor anladığım kadarıyla, bu kadar geç kalması bu alanda çok alışagelmiş bir durum değil, ama “itime/iwatch” çıktığında tatmin edici bir ürün olacağına inanıyorum.

 3. Mesut ARIDORU dedi ki:

  Apple ipodu tanırıken piyasadan düştümü iphoneu ipad’i. pazarı apple vizyonu belirler. diğerleri apple dedikodular ve patentleini inceleyip hemen ürün çıkarmaya düşünmeden iş yapmaya çalışırlar. Apple iphone 4 için beyaz rengi hemen üretemesininz ardındaki neden beyaz rengin ışığı absorbe ederek kamera performansını düşürmesidir. dersem apple’in ince detayları ve mükemmelliği hakkında biraz bilgi sahip olursunuz

 4. Kamil Önemci dedi ki:

  iTime güzel isim. Apple şunun gayet farkında; ne kadar en güçlü, ne kadar en hızlı, ne kadar en ucuz cihaz yaparsanız yapın, kullanıcı dostu işletim sistemi ve içerik olmadan SIFIR’dır. Bu yüzden Apple hiç bir cihazını yukarıda bahsettiğim özellikler tamamlanmadan piyasaya sürmez. Apple her zaman kişilerin ihtiyaçlarının ne olduğunu belirleyen firma olmuştur. İhtiyaca göre cihaz üreten firma değil.