reklamı kapat

POPÜLER

Apple iWatch konsept

iWatch’un ekranını yalnızca LG üretebilir

Apple‘ın merakla beklenen akıllı saatiyle ilgili her gün yeni bir şeyler ortaya çıkıyor. Son söylenti ise iWatch adıyla piyasaya çıkması beklenen saatin OLED ekranının yalnızca LG tarafından üretileceği. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklamalarına göre yeni saat farklı ekran büyüklükleriyle satışa sunulacak.

Kuo, 1,3 ve 1,5 inç olmak üzere iki farklı ekran üretileceğini ve esneyebilen AMOLED panellerin, safir kristal camla korunacağını söylüyor. Bunun yanında farklı konfigürasyonlarla gelecek saatlerin en donanımlı modelinin fiyatının birkaç bin dolar olabileceğini belirtiyor. Apple’ın bu yıl 5,5 milyon önümüzdeki yıl ise 50 milyon adet akıllı saat satmayı planladığını söyleyen Kuo, farklı kaynaklardan gelen 9 milyonluk satış öngörüsüyle çelişiyor.

Daha önceden ortaya çıkan haberler, Apple’ın saatinin Healthbook uygulamasıyla iş birliği içinde çalışan birçok sensöre ev sahipliği yapacağını ve iOS 8’le birlikte Apple’ın sağlık odaklı farklı içerikler sunacağını söylüyor.

Ekranın üretimi için adı geçen tek şirket olan LG ise kendi Android’li akıllı saati G Watch’u yıl sonuna doğru piyasaya sunmayı planlıyor. Firma söz konusu saatinde, Apple’ın saati için konuşulduğu gibi kavisli değil, düz bir ekran kullanıyor.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir

İLGİLİ HABERLER