reklamı kapat

POPÜLER

iPad Air

iWatch, iPhone 6, 12 inç ekranlı MacBook Air ve ikinci nesil iPad Air’e ait yeni detaylar

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni ürünleriyle ilgili analiz raporunu kamuoyuna sundu. Ming-Chi Kuo’ya göre Cupertinolu Apple bu yıl 12 inç Retina ekranlı MacBook Air, uygun fiyatlı iMac, ikinci nesil iPad Air/Retina ekranlı iPad mini (ikinci nesil), iWatch ve yeni nesil Apple TV’yi görücüye çıkacak. Kuo’nun iddiasına göre bu yıl Apple’ın en dikkat çekici ürünü iWatch olacak.

Balogh iwatch
Uzun zamandır Apple fanları tarafından sabırsızlıkla beklenen kol saatinin hem teknoloji tutkunlarını hem de moda tutkunlarını mutlu etmesi bekleniyor. Hafif ve ince bir tasarıma sahip olacağı dile getirilen kol saatinin 1,3 ve 1,5 inçlik iki farklı ekran boyutuyla birlikte geleceği konuşuluyor. Safir cam kaplı olması beklenen bu ekranlarda esnek AMOLED teknolojisi kullanılması muhtemel. iPhone, iPod touch, iPad ve Mac’lere kablosuz olarak bağlanacak olan akıllı saati, kablosuz olarak şarj etmek de mümkün olacak.

MacBook Air
Akıllı saatin satış fiyatının kullanılacak malzemeye göre değişeceğine inanan Kuo, iWatch haricinde diğer Apple ürünleriyle ilgili iddialarda da bulundu. Retina ekranlı 12 inç MacBook Air’in detaylarını kısa bir süre önce sizlere açıklamıştık. Kuo, bu yılın sonunda piyasaya sürülecek yeni MacBook Air’in mevcut modele kıyasla daha ince ve daha hafif olacağını, bünyesinde fan bulunmayacağını, ayrıca şu anki MacBook Air modelinde yer alan mekanik trackpad tuşunun yeni modelde kullanılmayacağını; bilgisayarın dokunma veya hareketle kontrol edileceğini iddia ediyor.

iPad Air
Bu yılın ortasında kullanıcıların karşısına çıkması beklenen bir diğer Apple ürünü ise iMac. 2013 model iMac’e kıyasla yeni iMac’in satış fiyatının daha uygun olacağını belirten Kuo, Apple’ın ikinci nesil iPad Air’de ve Retina ekranlı iPad mini’de A8 işlemci tercih edeceğini ifade ediyor. Ana ekran tuşuna yerleştirilen parmak izi okuyucu teknolojisi Touch ID’nin bu yıl piyasada olacak iPad’lerde kullanılması da kuvvetle muhtemel.

iPhone 6 konsept
iPhone 6
Performans anlamında mevcut modelden daha güçlü olacağı söylenen Apple TV ile birlikte bu yıl tüketicilerin karşısına çıkacak başka bir ürün ise merakla beklenen iPhone 6. Kuo, 4,7 inç Retina ekranlı modelde Apple’ın 1334×750 piksel çözünürlük ve 326 ppi piksel yoğunluk, 5,5 inç Retina ekranlı modelde ise 1920×1080 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel yoğunluk değeri kullanacağını vurguluyor. A8 işlemci, 1 GB RAM, 6,5-7 mm kalınlık (iPhone 5s 7,6 mm kalınlığında) ve NFC, iPhone 6 ile birlikte gelmesi beklenen teknik detaylar arasında. Eylül ayında 4,7 inçlik modelin, ekim ayı sonunda ise 5,5 inçlik modelin görücüye çıkacağı belirtiliyor. Kuo’nun son iddiasına göre Apple, sadece 64 GB hafızaya sahip iPhone 6’da safir ekran tercihinde bulunacak. Safir ekranın kullanılması durumunda telefon çizilmelere karşı daha dayanıklı olacak. Kuo’nun yeni Apple ürünleriyle ilgili iddialarının doğru olup olmadığını ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

Haberde kullanılan görseller temsilidir.

YORUMLAR