reklamı kapat

POPÜLER

iWatch’un isim haklarına sahip olan firma kendi akıllı saatini üretecek

Apple Watch duyurulmadan önce yapılan tüm sızdırmalarda Apple’ın olası akıllı saatinin isminin iWatch olacağı düşünülüyordu. Hatta konferansta akıllı saatin adının Apple Watch olduğu belirtilene kadar bu düşünce devam etmişti. Cihazın iWatch olamamasının sebebi ise İrlandalı bir firmanın iWatch’un isim haklarına sahip olmasıydı.

Böylesine önemli bir isim hakkına sahip olması nedeniyle gözlerin üstünde olduğu Probendi isimli firma, sonunda sessizliğini bozdu ve iWatch adında bir akıllı saat üretmek için kolları sıvadıklarını belirtti. Konuyla ilgili Çin ile temasta olduklarını belirten yetkililer, kendilerinin yalnızca işin yazılım kısmını yaptıklarını, donanım kısmında ise farklı firmalardan destek alacaklarını dile getirdi.

Şu an hazırlık aşamasında olduğu söylenen iWatch, Android işletim sistemiyle gelecek ve akıllı saatlerde bulunan alışılageldik özellikleri bünyesinde barındıracak. Apple’ın bu konuda nasıl bir tepki vereceği ise merakla bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iWatch’un isim haklarına sahip olan firma kendi akıllı saatini üretecek” için bir cevap

  1. Turker dedi ki:

    Şu görselde duran TRIWA akıllı saat olarak çıkarsa en şık akıllı saat olarak birinciliği göğüsler. Benim de onu almak için büyük çaba sarf etmem gerekecek ama olsun. TRIWA üret şu saati be.