reklamı kapat

POPÜLER

darth vader car

Gerçek boyutlu Darth Vader otomobili sizi karanlık tarafa çağırıyor [Video]

San Diego Comic-Con coşkusuyla çalkalanırken bugün başlayan etkinliğin konuklarından biri Star Wars hayranlarını bekliyor. Amerikan oyuncak üretim şirketi Mattel, bugün için hazırladığı gerçek boyutlu Darth Vader otomobilini hayranların beğenisine sunuyor.

Life-sized-Darth-Vader-car
Star Wars ve Hot Wheels‘ı bir araya getiren bu proje sonucu ortaya çıkan otomobil hayranlık uyandırıyor. Otomobilin sadece geçek boyutlu bir figür olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Maksimum 128 km/s hıza çıkabilen Darth Vader Car, model olarak C5 Corvette’ten esinlenilerek yaratılmış. Aracın ön ızgaraları ise Darth Vader’ın maskesini andıracak şekilde özel olarak tasarlanmış. Bünyesine uyarlanmış LS3 V8 motoruna sahip olan otomobil, 526 beygir gücünde. Arabanın burun kısmında karbon fiber kullanan Mattel, Darth Vader’ın nefes alış verişlerini de otomobile eklemeyi ihmal etmemiş.

darth vader car
Star Wars hayranlarının bu araca bayılacağını düşünen firma, otomobilin Hot Wheels figürünü de üretmiş. Hayranlar için sınırlı sayıda üretilen bu Darth Vader Car figürü özel koruma kutusu ve Işın Kılıcı şeklindeki otomobil koruyucusuyla 40 dolara satılıyor. Sizce de karanlık tarafa geçmek için harika bir gün değil mi? Güç sizinle olsun.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Gerçek boyutlu Darth Vader otomobili sizi karanlık tarafa çağırıyor [Video]” için bir cevap

  1. PSDN915 dedi ki:

    Arkadaş V8 li 526 beygir motor nasıl oluyor da sadece 128 km hızda kalıyor? Ya yazarda hata var yada atıp tutanda…