reklamı kapat

POPÜLER

iwatch

iWatch tasarımıyla rakiplerine büyük fark atacak

Çıkan söylentilerin ardından heyecanla takip listesine alınan iWatch‘a ilişkin iddiaları birkaç gün önce paylaşmıştık. Şimdi de Çin’den gelen dedikodular iWatch üretimine çoktan başlandığını iddia ediyor. iWatch’un piyasaya çıkış programı ve görünümüne ilişkin tahminleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Tüm parçaların birbirine bağlı olduğu System-in-Package (SiP) adı verilen sistemle üretileceği iddia edilen iWatch, bu üretim tekniğinin kullanılması durumunda rakiplerinden çok daha ince olacak. Ancak SiP sisteminde, tek bir bileşenin bozulması durumunda tüm cihaz kullanılmaz hale geliyor. Yine de, riskli bir hareket gibi görünen bu üretim tekniği, Apple’ın cihaz boyutunda rakiplerine fark atmak için tek çıkış yolu olabilir.

2014’ün ikinci çeyreğinde 2,5-3 milyon iWatch’un sevkiyata çıkması, üçüncü çeyrekte ise bu rakamın 15 milyona fırlaması öngörülüyor. Dördüncü çeyreğe ilişkin beklenti tahmini bulunmasa da Apple, 2014 sonuna kadar 20 milyon iWatch satabilmeyi umuyor. Cihazın çıkış tarihine ilişkin bilgi verilmese de sevkiyat tarihleri cihazın eylül ayında çıkacağına ilişkin beklentileri güçlendiriyor.

Bakalım Apple’ın tasarımı öne çıkarmak uğruna SiP sistemiyle ürettiği saatleri, yaratılan beklentiyi karşılayabilecek mi.

YORUMLAR