reklamı kapat

POPÜLER

Nike+ FuelBand uygulaması Healthkit’e entegre edildi, bilekliğe gerek kalmadı

Kullanıcıların aktivitelerini yakından takip etmeye yarayan popüler aktivite takip uygulaması Nike+ FuelBand’in iOS uygulamasına güncelleme geldi ve bu güncellemeyle birlikte uygulama Healthkit’e entegre edildi.

Güncellemeden önce Nike+ FuelBand uygulamasını kullanmak isteyenlerin Nike’ın FuelBand bilekliğine sahip olması gerekiyordu. Ancak iPhone 5S’ten sonraki iPhone modelleri halihazırda adım sayabilme yeteneğiyle birlikte geliyordu ve bu da bilekliğin neden satın alınması gerektiği konusunda soru işaretleri bırakıyordu. Bilindiği üzere iOS 8 ile birlikte 3. parti uygulamalara ihtiyaç duymadan adımları sayabilen ve gösterebilen iPhone, Healthkit üzerinden diğer uygulamalarla iletişim kurarak tüm bilgileri bir noktada toplayabilir hale gelmişti.

Yeni güncellemeyle birlikte Nike+ FuelBand, iOS 8‘in bu nimetlerinden yararlanıyor ve Healthkit uygulamasıyla entegre halde çalışarak diğer Nike uygulamalarıyla bilgi alışverişi yapabiliyor. Böylece bir uygulamada yapılan aktivite diğer uygulamalarda görülebiliyor ya da bütün uygulamalarda tutulan istatistiklere tek bir yerden göz atılabiliyor. Bu güncellemeyle birlikte Nike’ın bilekliği de “zorunlu” olmaktan ziyade “opsiyonel” bir aksesuara dönüşüyor.  Bir diğer yandan araştırmalar gösteriyor ki akıllı telefonların yaptığı adım ölçümleri, bileklikliklerin yaptıklarına oranla çok daha başarılı. Bunun en büyük nedeni ise insanların telefonlarını daha çok yanında bulundurmaları ve bilekliklerini sürekli olarak takmayı tercih etmemeleri.

Nike’ın FuelBand uygulaması App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Nike+ FuelBand ise 99 dolar fiyat etiketine sahip ancak maalesef Türkiye’de satışı yapılmıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nike+ FuelBand uygulaması Healthkit’e entegre edildi, bilekliğe gerek kalmadı” için 2 cevap

  1. patates dedi ki:

    FuelBand, Jawbone bunlar gereksiz aletler pazarin acikligindan faydali cikmis urunler. Tum olay Apple Watch olacak gibi.. Bekliyoruz.

  2. Soğan dedi ki:

    Bence hiç öyle düşünme kardeşim. Ben nike fuelband kullanıyorum. Gece uyku ölçümü dahi yapıyorum. Bir tek duşa girmeden önce çıkartıyorum fuelband’i. Kullanmadan konuşmamak lazım. Hayatımın bir parçası haline geldi. Artık saat takıp kullanmıyorum. He ama Apple watch nasıl olur onu bilemem. Bizde beklemediğim.