reklamı kapat

POPÜLER

Nike Fuelband SE

Nike, eski nesil Fuelband için de güncelleme yayınlayacak

Nike, fitness bilekliği Fuelband’in yeni versiyonunu geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. 149 dolar fiyatla, 6 Kasım’da yurt dışında satışa sunulacak Nike Fuelband SE, eski nesle kıyasla bir takım geliştirmelere sahip. Ancak Nike’ın açıklamasına göre ilk nesil Fuelband de bu geliştirmelerin en azından bir kısmına kavuşabilecek.

Nike Fuelband SE, yapılan aktiviteyi daha iyi ayırt edebilme özelliğine sahip. Ayrıca üzerindeki tuşa iki defa basıldığında artık kullanıcılar ekranda saati görüntüleyebiliyor. Yayınlanacak olan yazılım güncellemesiyle çift tıklayarak saat görünütüleme ve aktivite takibindeki geliştirmelerden eski Fuelband sahipleri de yararlanabilecek. Tabii Fuelband SE’nin Bluetooth LE (low energy) desteği olduğu için bu geliştirmeler belli bir performans çerçevesinde gerçekleşecek. Bu yüzden söz gelimi her saat başında daha aktif olması ve hareket etmesi yönünde kullanıcıya yapılan uyarı eski bileklik sahiplerinin yine kullanamayacağı bir özellik olarak kalıyor.

Fuelband için yazılım güncellemesi de yeni bileklik gibi 6 Kasım’da yayınlanacak. Güncelleme, bilekliği bilgisaara bağlayıp web üzerinden gerçekleştirilebilir.

YORUMLAR