reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Panamera Turbo S

En hızlı, en güçlü ve en lüks Panamera: Porsche Panamera Turbo S

Porsche, popüler dört kapılı spor otomobil serisi Panamera‘nın yeni üyesi Panamera Turbo S‘i resmi olarak duyurdu. En hızlı, en güçlü ve en lüks Panamera olarak lanse edilen yeni model, Executive adını taşıyan daha özel bir versiyona da sahip. Panamera Turbo S, titreşimleri ve sarsıntıyı önleyen Porsche Dynamic Chassis Control ile daha yüksek çekiş gücü sağlayan Porsche Torque Vectoring Plus teknolojilerinin yanında, yeni Palladium Metallic renk seçeneği ve 20 inçlik jantlarla geliyor.
Porsche Panamera Turbo S
Daha gelişmiş bir fren sistemi için seramik kompozit sistem kullanan otomobil, daha büyük kompresörlere sahip yeni turbo ateşleyiciler sayesinde Turbo modele kıyasla 15 beygir daha yüksek motor gücü sunuyor. Turbo S ayrıca özel kaplama halkalar ve alüminyum alaşımlı yeni pistonlarla motorun performansını artırıyor. Turbo S, 6 bin devirde 570 beygir güç üretiyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkıyor. Azami hızı saatte 310 km olan otomobil kilometrede 239 gram karbondioksit emisyonu yapıyor.
Porsche Panamera Turbo S
Turbo S’in Executive versiyonu, daha geniş bir iç hacim için 15 santim daha fazla dingil mesafesi sunuyor. Gizlilik sağlayan ve ses izolasyonlu camlar ile arka koltuklara özel ışıklandırma sistemi de bu versiyonun donanımı arasında yer alıyor. Executive versiyonda arka koltuklar için tasarlanan ön konsol da daha büyük. İlk olarak 20 Kasım’da Tokyo Motor Show‘da görücüye çıkacak olan Turbo S’in standart versiyonu 180 bin, Executive versiyonu ise 200 bin dolardan başlıyor.
Porsche Panamera Turbo S