reklamı kapat

POPÜLER

Remote Fingerprint Unlock parmak izi windows
Remote Fingerprint Unlock parmak izi windows
Remote Fingerprint Unlock parmak izi windows

Bilgisayarınızın kilidini açmak için telefonunuzdaki parmak izi sensörünü kullanma [Nasıl Yapılır?]

Günümüzde satılan birçok Windows işletim sistemli bilgisayarda parmak izi sensörü yer almıyor. Ancak Android telefonların hemen hepsinde bulunuyor. Güvenlik için bu ikisini bir araya getirmek ister misiniz?

Advertisement

Eğer böyle bir düşünceniz varsa size “Remote Fingerprint Unlock” uygulamasını tanıtmak istiyoruz. Rusu Andrei tarafından geliştirilen uygulama, Android dünyasına özel olarak hazırlanmış. Direkt olarak buradan ücretsiz olarak elde edebileceğiniz uygulama, Windows işletim sistemli bilgisayarınızın kilidi açmak için telefonunuzdaki parmak izi sensörünü kullanmanıza imkan tanıyor. Bunun içinse buradan ulaşabileceğiniz Windows yazılımını bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli oluyor. Windows Vista, 7, 8 ve 10 sürümlerine destek veren yazılım, Remote Fingerprint Unlock ile bağlantı kuruyor. Kurulumu oldukça kolay olan uygulamanın (Bağlı bilgisayarı taramak ve eklemek yeterli), paralı sürümü de bulunuyor. Paralı sürümde reklamlar bulunmuyor ve çoklu bilgisayar desteği veriliyor. Ayrıca bu sürüme birden fazla hesap eklenebiliyor. Bu sayede başka kişilerin de bilgisayara erişim sunması mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Remote Fingerprint Unlock parmak izi windows
Remote Fingerprint Unlock parmak izi windows

Bilgisayar güvenliğinde parmak izi için telefonunuzu kullanın

Altyapı, bilgisayara giriş için yukarıda görebileceğiniz gibi Fingerprint Unlock isimli bir kullanıcı oluşturuyor. Bu sayfada “The module is active!” ibaresi görüldüğünde, Remote Fingerprint Unlock üzerinden parmak izi basılarak bilgisayarın kilidi açılabiliyor. Genel olarak hızlı çalışan süreç, geliştirici tarafından “oldukça güvenli” olarak nitelendiriliyor.

İlginizi Çekebilir

En güncel Windows cihazlardan