reklamı kapat

POPÜLER

Alanah Pearce

Taciz mesajları alan kadın editör, trolleri annelerine şikayet ediyor

İnternet trolleri tarafından taciz edilen kadın oyun geliştiricilerinden sonra ibre oyun incelemeleri yazan kadınlara da dönmüş durumda. Her gün kendisine gönderilen tehdit ve taciz mesajlarıyla boğuşan 21 yaşındaki Avusturalyalı Alanah Pearce ise bunlarla baş etmenin çok daha farklı bir yolunu buldu.

İnternetin sağladığı özgürlükle insanların yapabileceklerinin sınırsız olduğu yanılgısı hız kesmeden artmaya devam ederken kadınlara yapılan şiddetin internet boyutu da giderek çirkinleşiyor. Bir süredir özellikle video oyun sektöründe olan kadınlara yollanan nefret ve tehdit mesajları ile ilgili haberler yayınlanıyordu. Çeşitli yöntemlerle bu durumla başa çıkmaya çalışan oyun geliştiricileri arasından sıyrılan Alanah Pearce belki de en eski ancak söz konusu internet olduğunda en komik yöntemi uygulamaya karar verdi. Oyun incelemeleri yapan ve sahip olduğu YouTube kanalında oyunlarla ilgili oynanış videoları paylaşan Pearce, ona tehdit mesajları yollayan kullanıcıları annelerine şikayet ediyor.

Şimdiye kadar dört farklı kullanıcının annesine mesaj atan Pearce, sadece bir tanesinden cevap alabilmiş. Facebook aracılığıyla kullanıcıların annelerine ulaşan Pearce, ona atılan tehdit ve taciz içeren mesajın ekran görüntüsünü yolluyor ve çocuklarıyla konuşmalarını rica ediyor. Bulduğu bu çözüme karşı oldukça olumlu yorumlar alan Pearce’ın annelerden alacağı tepkilerle bir makale hazırlaması da olası.