reklamı kapat

POPÜLER

google

Google’dan 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel tanıtım [Video]

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nü son zamanlarda yaşanan olumlu değişikliklere odaklanan bir reklam çalışmasıyla kutluyor. Bu tanıtım kadınlar, cinsiyet eşitliği ve feminizm gibi konulara odaklanıyor. Bu alanda yapılan çalışmaları ve öncüleri bir kez daha öne çıkartıyor.

“Dünya cinsiyet eşitliğini arıyor” diyerek başlayan tanıtımda bu alanda yapılan aramalar gözler önüne seriliyor. Cinsiyet eşitliğinin önemi, bu alanda ülkeden ülkeye değişen rakamlar, kadın patron ve girişimcilerin sayısı fazlasıyla merak ediliyor gibi görünüyor. Bunun yanında aktivist oluşlarıyla tanınan Aly Raisman, Danica Roem, Gretchen Carlson, Malala Yousafzai ve Tarana Burke de en çok arananlar arasında yer alıyor. Son olarak Holywood‘da ortaya çıkan taciz skandallarının ardından başlatılan Time’s Up hareketi de dünyanın dört bir yanından ilgi görüyor gibi duruyor. Oyuncuların pek çok platformda bu hareketi dile getirmesinin etkisi de oldukça büyük.

Bunun yanında arzu ederseniz Google‘da en çok aranan kadınlara g.co/womensday adresinden ulaşmanız da mümkün. Google Haritalar kadınların liderlik ettiği girişimleri öne çıkartırken, Google’ın ana sayfasındaki kadınlara odaklanan Doodle da oldukça başarılı. Haberimizde bahsettiğimiz kadınlar gününe özel reklam çalışmasını ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Google 8 Mart Kadınlar Günü tanıtımı