reklamı kapat

POPÜLER

992 beygir güç ve 500 kilometre menziliyle son yılların en iddialı elektriklisi LVCHI Venere görücüye çıktı

Özel olarak beklediğimiz modellerden birisi olan LVCHI Venere, seri üretime geçiş sürecinde büyük oranda konsept versiyonuna benzeyecek.

Yaklaşık iki hafta öncesinde ortaya çıkan ilk detaylarıyla yeni kurulmasına rağmen sınıfına çok ciddi potansiyelle giriş yapacağının sinyallerini veren Çin merkezli LVCHI Auto, ilk modeli Venere ile performans ve menzil değerini bir arada sunuyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimi yapılan aracın yüzde 90 oranında seri üretime yakın olduğunun altını çizen marka yetkilileri, kesinlikle bu yönüyle de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaracak. Çünkü karşımızda sedan sınıfında görmeye pek fazla alışık olmadığımız bir tasarım yapısı var. Şimdilik üretime geçiş tarihi verilmese de Venere’nin iki yıl içerisinde satışa hazır hale gelmesi bekleniyor.

Tereddüt ettirmeyen menzil

Ön ve arka aksa entegre edilmiş elektrik motorlarının kullanıldığı Venere’de 100 kWh‘lık devasa bir lityum-iyon batarya paketine yer veriliyor. Tüm bu bileşenler bir araya geldiğinde 992 beygir gibi bir güç elde edildiğinin bilgisini veren LVCHI mühendisleri maksimum sürat kısmında şimdilik 250 km/s gibi limitlere işaret ediyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 3 saniyenin altında tamamlayabilen aracın geliştirme sürecinin önemli bir kısmı İtalya‘da tamamlanacak. Seri üretim versiyonunda da en az 500 kilometre menzil sunacağını da öğrendiğimiz Venere, 5.118 milimetrelik toplam uzunluğuyla Model S’i geride bırakıyor. Özellikle arka bölümündeki tasarım detaylarıyla karakteristik bir detay yaratılan prototip versiyonun kokpitinde de bolca dijital ekran yer almakta. Tesla ve Elon Musk’ın her geçen gün işleri biraz daha zorlaşırken, Venere bu işi zorlaştıracak en temel rakiplerden birisi olabilir. Bekleyip göreceğiz.