reklamı kapat

POPÜLER

Büyük ilgi toplayan konsept seri üretime geçti; devlere meydan okuyan MG HS ile tanışın

09 Ağustos 2018

İlk adımda Çin pazarında satışa sunulacak olan MG HS, sahip olduğu tasarımı ve donanımlarıyla Türkiye’deki kullanıcıların da hayır diyemeyeceği bir model.

Elektrikli otomobillerle birlikte daha çok haşır neşir olmaya başladığımız Uzak Doğu merkezli markalarla birlikte, küresel üreticilerin yaptığı ortaklıkların içerisine daha çok girmeye başladık. Sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği üzere, özellikle Çin’in içerisinde olduğu otomobil gelişmelerinde eski günlerini arayan isimlerle de karşılaştık. Bunlardan bir tanesi olan MG, SUV sınıfında kullanıma sunmak üzere konsept projelerini sergilerken büyük bir ilgi toplamayı da başardı. Nisan 2018’de X-Motion adını verdiği modelle yine dikkatleri üzerine çeken marka, modelin seri üretimi için de elini çabuk tutmayı tercih etti. Konsept modelini “HS” adıyla üretim bandına taşıyan marka şimdilik sadece Çin pazarına odaklansa da, İngiltere başta olmak üzere Avrupa’nın bazı bölgelerinde de varlığını sürdürebilir.

Teknik özellikler

Dış tasarımı doğrudan konsept projenin üzerinde fazla değişim yapılmadan oluşturulan HS, en büyük rakiplerinden birisi olarak gösterilen Nissan Qashqai’iden daha agresif bir görüntü ortaya koyuyor. Tasarım karakteri daha çok Mazda ile benzeşen modelin kokpit bölümü de dışarıdaki iddiayı destekler nitelikte. Zengin grafiklere sahip dijital sürücü ekranı ve 10,1 inç’lik multimedya ekranın ilk andan itibaren fark yarattığını söyleyebiliriz. Bunları Bose premium ses sistemi ve elektronik sürücü asistanlarıyla destekleyen modelde 64 farklı ambiyans aydınlatma seçeneğinin yer alması da Mercedes’i akıllara getiren bir zenginlik. Motor bölümüne geçtiğimizde ise bizi 230 beygir güç ve 360 Nm tork üreten 2.0 litrelik benzinli makine karşılıyor. Fiyat bilgisi henüz paylaşılmayan MG HS ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.