reklamı kapat

POPÜLER

Uzak Doğu pazarına yeni bir soluk getirecek MG X-Motion, görkemli hatlarıyla karşımızda!

Seri üretime geçirilme konusunda kısa vadede hazırlığı yapılan MG X-Motion, şüphesiz fuarın en gözde otomobillerinden birisi olacak.

Pekin Otomobil Fuarı’nın, bölgeyi baz aldığımızda önemli katılımcılarından birisi olan MG, ürün gamının en üst noktasına yerleşmek üzere ilk adımı attığı SUV modelinin tanıtımını gerçekleştiriyor. Kısa süre önce ipucu niteliğinde görselleriyle karşımıza çıkan modeli beklenmedik bir hamle ile bu yılın sonuna doğru üretime hazır bir şekilde geliştirmeyi planlayan marka, X-Motion adını verdiği bu araç ile doğrusun söylemek gerekirse tasarımda sınıf atlıyor. Mazda ve Infiniti gibi karakteristik detaylar ve oldukça agresif hatlar üzerine meydana getirilen MG X-Motion, Avrupa pazarındaki kullanıcıların da “keşke” diyebileceği bir potansiyel barındırıyor. Lakin en azından şimdilik pazarlama planının Uzak Doğu pazarı dışına taşmayacağını da belirtmeden geçmeyelim.

2019’da satışa çıkabilir

Seri üretime geçeceği süreç içerisinde 2.0 litrelik benzinli bir motor ile asfalta ineceği söylenen X-Motion’da teknik değerler şimdilik gizli tutuluyor. Hibrit varyasyonuyla da gündemde olan aracın aslında doğrudan elektrikli olarak çıkartılması, değişen pazar şartlarında çok daha dikkat çekici bir hamle olabileceğini de söylemeden geçemiyoruz. Altyapı olarak dört ve iki tekerlekten çekiş seçeneklerine sahip olacağını öğrendiğimiz modelin teknik detaylarıyla ilgili maalesef elimizde çok kısıtlı detaylar var. Bu da bizim tasarım noktalarında daha rahat bir şekilde odaklanabilmemize olanak tanıyor.

Ön bölümünde Mazda’nın Kodo tasarım felsefesinden yansıyan oldukça geniş bir ızgara ve agresif bir görüntü ortaya koyan LED ışıklandırma grubunun kombinasyonu ilk andan itibaren dikkat çekiyor. Tampona entegre LED farlar bu görüntüyü desteklerden devasa jant setinin hakkını da bu anlamda yememek gerek. MG tasarımcıları arka kısımda ise bölünmüşlükten uzak ve daha yekpare çizgiler kullanmayı tercih etmiş. Burada yine LED stoplardan faydalanılması, genel intibayı destekliyor. Kendisinden bu yıl içerisinde de güzel haberler almayı beklediğimiz MG X-Motion ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.