reklamı kapat

POPÜLER

MG Extender

MG Extender; markasının ilk pickup modeli Türkiye’de ilgi görür mü?

Yaklaşık 1 yıldır dış pazarlarda kullanıcıların karşısına çıkarılan MG Extender, avantajlı motoruyla Türkiye’de pay sahibi olabilir.

Doğan Trend Otomotiv çatısı altında Türkiye’ye geri dönüş yapan MG, Çinli SAIC’in desteğiyle birlikte son yıllarda önemli adımlara imza attı. Ulaşılabilir araçlar yapma felsefesini taşıyan yeni marka yönetimi, bunu ZS ve ZS EV gibi kompakt sınıftaki modelleriyle gerçekleştiriyor. MG’nin yeni oluşumla elde ettiği paydan memnu olması, yeni model çalışmalarının da hızlanmasına vesile geliyor. Geride bıraktığımız gün 2017 yılında tanıtılan elektrikli spor coupe modelin seri üretime taşınma gelişmesi de bunun somut örnekleri arasında. Yeni oluşum Hindistan’da da kendisine yer açarken, Türkiye pazarıma giriş yapması muhtemel modeller de bir koldan mücadele devam ediyor. MG Extender da, markanın ilk pickup modeli olarak 2019 yılında sahneye çıkarılmıştı.

MG Extender hakkında öne çıkan özellikler

Süreç içerisinde tanıtımın gerçekleştirdiği SUV modelleriyle öne çıkan MG’nin ürün gamındaki çeşitlilik, pickup sınıfına ilk kez Extender ile taşındı. SUV modellerinde olduğu gibi grubun diğer üreticileri tarafından kullanılan pickup altyapısı üzerine geliştirilen model, Tayland pazarında sunulan Maxus T70’te dayanıyor. MG Extender tasarım olarak da büyük oranda bu modelle paralel çizgilere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geride bıraktığımız 2020’de ilk sınavını veren model, uzun ve kısa şasi olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunuluyor. Extender’ı Türkiye için cazip kılabilecek en büyük avantajlarından birisi de kaputun altında yatıyor. 2.0 litrelik turbo dizel makinenin kullanıldığı araç bu sayede 162 PS güç ve 375 Nm torka sahip. 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle tercih edilebilen Extender’ın altyapı seçenekleri ise arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş olarak değişiklik göstermekte. Modelde sunulan donanım listesinde ise; LED ışıklandırma grubu, klima, geri görüş kamerası, şerit takip ve uyarı sistemi, yokuş kalkış desteği ve kör nokta uyarı gibi temel ihtiyaç odaklı parçalar yer alıyor. Extender 2020 itibarıyla yaklaşık 18.000 dolarlık etiket fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

ZS EV tanıtımı