reklamı kapat

POPÜLER

MG Extender

SUV ardından yeni sınıf; markasının ilk pickup modeli MG Extender

Uzak Doğu ve Asya pazarının yükselen isimlerinden birisi olan markasının ilk pickup modeli olacak MG Extender, günümüz ihtiyaçlarının tamamını karşılama iddiasında.

Otomobil dünyasının en köklü markalarından birisi olan İngiltere merkezli MG, günümüz itibarıyla yoluna Uzak Doğu desteğiyle devam edenler arasında. Operasyonlarını da ağırlıklı olarak bu pazar üzerinden yürüten markanın yatırımcısı konumunda olan SAIC’in strateji konusunda şu ana kadar oldukça başarılı olduğu da söylenebilir. Süreç içerisinde tanıtımın gerçekleştirdiği SUV modelleriyle öne çıkan MG’nin ürün gamındaki çeşitlilikse bugün itibarıyla yeni bir üye ile zengileşiyor. İlk kez pickup sıfında bir üyeyle yola çıkacak olan MG, SUV modellerinde olduğu gibi grubun diğer üreticileri tarafından kullanılan pickup altyapısından faydalanacak. Taylan pazarında sunulan Maxus T70 isimli pickuptan faydalanılarak geliştirilen MG Extender tasarım olarak da büyük oranda bu modelle paralel çizgilere sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön çıkan özellikleriyle MG Extender

Uzun ve kısa şasi olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunulacak olan modelin motor seçeneklerinde ise herhangi bir farklılık olmayacak. Kaputun açtığımızda bizi karşılayan 2.0 litrelik turbo dizel yapıdaki bu makinenin 162 PS güç ve 375 Nm tork değerleri ürettiğini görüyoruz. 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle tercih edilebilecek Extender’ın altyapı seçenekleri ise arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş olarak değişiklik göstermekte. Modelde sunulan donanım listesinde ise; LED ışıklandırma grubu, klima, geri görüş kamerası, şerit takip ve uyarı sistemi, yokuş kalkış desteği ve kör nokta uyarı gibi temel ihtiyaç odaklı parçalar yer alacak. Taylan pazarında sunulacağı açıklanan MG Extender yaklaşık 18.000 dolarlık fiyatıyla Ford Ranger, Mitsubishi Triton L200, Nissan Navara ve Toyota Hilux gibi rakipler karşısında ter dökecek.