reklamı kapat

POPÜLER

“Şirin baba” yeni sahibini bekliyor; jet motorlu bir pickup modeline sahip olmak ister miydiniz?

İngiltere’de karşımıza çıkan ve merkezinde MG ZT’nin olduğu pickup projesi, sokaklarda örneğini pek fazla görmeyeceğimiz bir aracı ortaya koyuyor.

Şu sıralar pickup denildiği zaman akıllara ilk gelen seçeneğin Mercedes X-Class olduğunu söyleyebiliriz. Belkide tartışmalı detaylarının ardından Euro NCAP değerlendirmesi kapsamında en güvenli pickup seçilmesinden ötürü de bir süre daha bu devam edecektik. Taa ki şu anda sizlerle değerlendirme fırsatı yakaladığımız bu özel yapım pickup projesini görene kadar. İngiltere’de yaşayan çılgın bir otomobil meraklısı tarafından hayata geçirilen jet motorlu MG ZT Pickup projesi, şu sıralar farklı noktalar üzerine dağılmış olan tüm dikkatleri üzerine çekmek konusunda fazlasıyla iddialı. Aslında bu projeyi fantastik kılan sadece jet motoruna sahip olması değil. Karşımızda aynı zamanda fabrikasından standart bir otomobil olarak çıkmış model var.

Otomobilden pickupa

Sokaklara çıkması için herhangi bir problemi bulunmayan MG ZT Pickup projesinin oluşum aşamasını üç ana başlıkta toplayabiliriz. Sahibi tarafından ilk olarak otomobilden pickupa dönüştürülen ZT’nin hemen ardından kaputunun altında güç değerini 500 beygirin üzerine çıkartan teknik bir modifikasyon gerçekleştirilmiş. Bu adımın ardından halen bir sıra dışılık arayan araç sahibi ise son olarak pickup modeline çevirdiği ZT’nin arkasına Rolls-Royce imzalı bir jet motoru takmaya karar vermiş. 35.000 gibi korkutucu bir devir bandı bulunan bu motorun kendi yakıt pompası ve tankı da unutulmamış. Yaklaşık 150 bin kilometrede olan ve eBay üzerinden yapılan açık artırma sonucu 7.100 poundluk fiyatla yeni sahibine gitmek için hazırlanan bu proje, asla akıllarımızdan çıkmayacaklar arasındaki yerini çoktan altı.