reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iphone

Apple, 2018 iPhone’lar için düşündüğü değişimle gündemde

Teknoloji devi Apple, 2018 iPhone modelleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer ortaya çıkan bir bilgi ise isimsel tarafa odaklanıyor.

Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Analistlerin verdiği son bilgiye göreyse teknoloji devi iPhone ailesini isimsel açıdan sadeleştirmek istiyor. Bu doğrultuda yeni yılda iPhone X ve iPhone X Plus’ın tercih edileceği söylenirken, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone’a ise direkt olarak sadece “iPhone” denileceği belirtiliyor. Ürün sayısı arttıkça isim konusu karışan firma için bu gayet mantıklı görünüyor. Şu an sekiz farklı isme sahip modelin satışını yapan firma, bunu daha da karıştırmak istemiyor gibi görünüyor. Rakamların atılması mantıklı dururken, bu doğrultuda iPhone 9 ailesinin de gelmeyebileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2018 iPhone’ları ne kadara satacak?

Duyduğumuz kadarıyla şirket OLED ekranlı iPhone’ların başlangıç fiyatını 999 dolardan 899 dolara çekmek istiyor. iPhone X Plus içinse 999 dolar isteneceği söyleniyor. LCD ekranlı orta seviye modelin ise 550 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Hepsine ek olarak daha da düşük fiyata bir iPhone SE 2 modelinin gelme ihtimali bulunuyor. Bu model ufak ekranı ve buna karşın sunacağı yüksek performansla fark yaratmaya hazırlanıyor.

İlgili Video

Kırmızı renkleriyle fark yaratan yeni iPhone modelleri