reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina H500

1.000 kilometreye varan menzili ve kokpitindeki dijital ekran cennetiyle Pininfarina H500 sahnede!

Pekin’de meraklılarıyla buluşacak olan Pininfarina H500, Hong-Kong merkezli grup ile yapılan anlaşmanın ardından hayata geçirilen ikinci sedan proje.

Son dönemlerde seri üretim modellerden ziyade gerçekleştirdiği ortaklıklar üzerinden imzasını attığı konsept modellerle gündeme gelen Pininfarina, “görünen köy kılavuz istemez” sözünü aklımıza getiren bir adımla gündeme geldi. Kısa süre önce detaylarını sizlerle de paylaştığımız bu haber ile birlikte başlı başına bir elektrikli otomobil firması haline gelen “Automobili Pininfarina” imzası 2020 itibarıyla ilk modelini tanıtmayı planlıyor. Lakin o güne kadar var olan ortaklıklar üzerinden yeni modeller görmeye devam ediyoruz. Hong-Kong merkezli elektrikli otomobil üreticisi Hybrid Kinetic Group ile yaklaşık 1,5 yılın ardından tekrar bir araya gelen Pininfarina, geçtiğimiz yılki H600’ün ardından bu yıl H500 isimli bir sedan ile karşımıza çıkıyor. Tasarım hatlarıyla gözü yormayan ve minimal bir yapı üzerine şekillenen yeni proje teknik değerleri ve teknolojisiyle kesinlikle aklınızda bir yer edinecek.

Her noktada dijital dokunuş

Araç üzerinde karşımıza çıkan donanımsal özellikler öncesinde, paylaşılan teknik değerleri ele alalım. Resmi kaynaklardan gelen bilgiler doğrultusunda 402 beygirlik güce sahip olduğunu öğrendiğimiz Pininfarina H500, bu güç ile 0’dan 100’e hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlarken maksimumda 250 km/s hıza erişebiliyor. Aracın menzil kısmında ise işin içerisine içten yanmalı bir menzil uzatıcı görevi gören motor girdiğinde 1.000 kilometre gibi bir değeri görmek mümkün olacak. Projenin dış tasarımını biraz fazla sade bulanlar içinse, kapılarını açıp bir de içeriye bakmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.


Burada bizleri tam anlamıyla yüksek teknoloji ve dijital bir dünyanın hakim olduğu bir atmosferle karşılayan Pininfarina, kelimenin tam anlamıyla boş bulduğu her alanı ekranlarla doldurmayı tercih etmiş. Biraz dikkatli bakıp, kapı panellerinde bile ekranların kullanıldığı gördüğünüzde eminiz ki sizde bize hak vereceksiniz. Birbirlerinden bağımsız olarak kumanda edilebilen bu ekranlar, bizlere otonom gelecekteki bazı detaylardan da haber veriyor. Pekin’de bir de SUV konseptini tanıtan bu ikiliyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.