reklamı kapat

POPÜLER

2 saniyenin altında 0-100; tanıtımı öncesinde Pininfarina PF0 hakkında bilmeniz gerekenler

Yaklaşık dört ay önce çizilen yeni yol haritasının ilk ürünü olarak sahneye çıkacak olan Pininfarina FP0, elektrik gücünün zirvelerinden birisi olacak.

Son 3 yıllık süreç içerisinde çeşitli markalarla bir araya gelerek elektrikli otomobil konseptlerine imza atan Pininfarina, sonunda bunu başka bir yol üzerinden devam ettirme kararı aldı. Geride bıraktığımız nisan ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen bu karar, şirketin artık başlı başına bir elektrikli otomobil üretme planını içeriyordu. Automobili Pininfarina adıyla hayata geçirilecek olan otomobillerin ilki, Tesla Roadster‘a çok ciddi bir rakip olarak lanse edilmeye başlandı. PF0 adıyla önümüzdeki yılın Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan araç için ortaya atılan teknik değerler, şimdiden kalp ritmlerini artıracak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zirveye oynayan rakamlar

Kısa süre önce ufak ipuçları üzerinden detayları gelmeye başlayan FP0’ın Mart 2019‘da düzenlenecek tanıtımının hemen ardından üretim sürecine dahil edilmesi bekleniyor. Gelen ilk bilgilere göre, eğer herhangi bir terslik yaşanmazsa araç 2020 itibarıyla asfalt üzerinde satışa hazır olacak. Toplamda 150 adet civarında üretileceğini de öğrendiğimiz otomobilin en önemli iddialarından birisi, piyasadaki en güçlü otomobillerden olmak. 0’dan 100’e hızlanmasını 2 saniyenin altında tamamlayacağı dile getirilen PF0, 402 km/s’lik maksimum sürat ve yaklaşık 500 kilometre menzil değerini de gözüne kestirmiş durumda. Ortaya çıkan fotoğrafları üzerinden, süper spor sınıfı andıran bir karaktere sahip olacağını da hissetmeye başladığımız modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.