reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi 8X

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu “Mi 8X” için önemli gelişme

Türkiye pazarına girmek için gün sayan Xiaomi, geçen hafta gündeme Mi 8X modeliyle gelmişti. Bu telefon için önemli bir gelişme daha ortaya çıktı.

Xiaomi‘nin detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Pocophone F1 ile gündeme geldiği yeni akıllı telefonu Mi 8X, bugün resmi kayıtlarda göründü. 3C sertifikasyon sürecinden geçen model, görüldüğü kadarıyla üç farklı versiyon halinde geliştiriliyor. M1808D2TE, M1808D2TT ve M1808D2TC kod adlarına sahip versiyonlar, RAM ve depolama konusunda farklılaşıyor deniyor. Yeni bilgilerde üsttekilerden farklı bir detay verilmiyor. Ancak geçtiğimiz hafta duyduğumuz kadarıyla Xiaomi Mi 8X, gücünü orta üst seviye Snapdragon 710 işlemciden alıyor. İlk olarak ailede bu işlemciyi kullanan Mi 8 SE‘nin yanına konumlanan model, firmadan alışılan tasarım çizgisini devam ettiriyor. Henüz sadece beyaz ve mavi renkleri görülen telefon, arkasında çift lensli kamera sistemi taşıyor. Parmak izi sensörü arkada olmadığı için ekrana entegre edilmiş olabileceği düşünülen model, firmanın Türkiye operasyonu nedeniyle burada oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi’nin Mi 8 ailesi şu an üç farklı modelden oluşuyor

Artık bilindiği üzere en üstte yer alan Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition, 6,21 inç boyutunda Full HD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yüzde 88.5 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, güçlerini Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Normal versiyonda 6 GB /8 GB RAM 64 GB / 128 GB / 256 GB depolama yer alırken, Explorer Edition 8 GB RAM + 128 GB depolama ile geliyor. Açıklandığı kadarıyla 3.400 mAh‘lık pil üzerine kurulan modeller, QuickCharge 4+ hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. Çift GPS’e ve Type-C portuna sahip telefonların, arkasında 12 megapiksellik çiftli kamera sistemi bulunuyor.

Ailenin en düşüğü Mi 8 SE ise teknik olarak 5,88 inç boyutunda 2280×1080 piksel AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 710‘dan alıyor. Bu işlemci  Snapdragon 660‘dan yüzde 30 daha yüksek performans veriyor ve telefonu orta üst seviyeye yerleştiriyor. Arkasında 12 megapiksel + 5 megapiksellik bir çiftli kamera kurulumu bulunan telefon, önünde ise 20 megapiksel bir kamera taşıyor. 3.120 mAh bir pil üzerine kurulduğu belirtilen SE, hızlı şarj için QuickCharge 4+ desteğine de sahip.

İlgili Video

Şirketin yeni dev akıllı telefonu Mi Max 3