reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1

Merak edilen “Xiaomi Pocophone F1” hakkında dikkat çeken yeni bilgiler

Xiaomi‘nin yeni akıllı telefon modeli Pocophone F1, bugün bir kez daha gündeme geldi. Modelden memnun edecek yeni bilgiler var.

Dün tasarımı ortaya çıkan Xiaomi Pocophone F1, Avrupa pazarına yönelik olduğu için gerçekten büyük merak uyandırıyor. Türkiye’ye resmi olarak gelmek için çalışan firmanın, 6 GB RAM / 64 GB depolama için 390 euro fiyata sahip modeli buraya da getirmesi bekleniyor. Genel olarak güncel bir tasarım çizgisi kullanan çentikli telefon, yeni bilgiye göre stok tasarıma yakın bir arayüz taşıyor. Geniş özelleştirme seçeneklerine sahip arayüzün, genel olarak çok sevileceği belirtiliyor. Biliyorsunuz çoğu Android kullanıcı ağır / süslü arayüzler yerine Android’in temel arayüzünü tercih ediyor. Xiaomi Pocophone F1 de bu konuda bekleyenleri üzmeyecek izlenimi yaratıyor. Bu arada telefonun bir “üç kameralı” versiyonu da gündemde bulunuyor. Kasım ya da aralık ayında tanıtılacak bu sürüm, daha da ilginç olarak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Pocophone F1

Telefonun kutusu

Xiaomi Pocophone F1’in teknik detayları şöyle;

Model kesin olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Bu işlemciyi sıvı soğutma sistemiyle serin tuttuğu belirtilen model, 6,18 inç boyutunda IPS bir ekran üzerine kuruluyor. FullHD+ çözünürlükteki bu ekranın, 18.7:9 en-boy oranına sahip olduğu görülüyor. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip model, Quick Charge 4.0+ hızlı şarj desteğini beraberinde getiriyor. Xiaomi Pocophone F1, arkasında 12 + 5 megapiksel çiftli kamera kurulumu taşıyor. Burada 1.4 um piksel boyutu ve F1.75 diyafram değeri karşımıza çıkıyor. Dual Pixel otomatik netleme destekli arka kamera, oldukça iddialı duruyor. Cihazın önünde ise 20 megapiksel kameranın bulunduğu belirtiliyor. Burada da düşük ışıkta yüksek performans getiren Super Pixel teknolojisi aktif olarak kullanılıyor. Ön kameranın diyafram değeriyse F2.0 olarak görünüyor. Ön kamerasıyla yüz tanıma yapabildiği belirtilen telefon, bağlantı tarafında dediğimiz gibi USB-C kullanıyor. Model şu an için iki farklı versiyon halinde geliyor. Burada da 6 GB RAM / 64 GB ile 8 GB RAM / 128 GB depolama karşımıza çıkıyor.

İlgili Video

Şirket en son Mi A2 ailesini tanıtmıştı