reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1 modeline büyük kamera güncellemesi

Türkiye’de de satılan güçlü akıllı telefon Xiaomi Pocophone F1 için beklenen güncelleme çıktı. Telefon video konusunda çok daha yetenekli hale geldi.

Fiyat performansı oranı en yüksek akıllı telefon modellerinden Xiaomi Pocophone F1, söz verildiği gibi stabil kanaldan saniyede 960 kare yavaş çekim video (120 ve 240 fps de var) yeteneği kazandı. MIUI 10 v10.2.2.0 numaralı sürümle gelen özellik, inanılmaz yavaş çekim videoların önünü açıyor. Ancak burada Samsung modeller gibi gerçek 960 kare çekim yapılamıyor. Çünkü bunun için kamera sensörüne özel bir donanım eklemek gerekiyor. Xiaomi bu hıza ara kare ekleme tekniği ile ulaşıyor. Bu da Samsung modeller gibi kaliteli sonuç alınamayacağı anlamına geliyor. Bu arada güncelleme ile modelin düşük ışık performansı da artıyor. Bunun arkasında ise Night Mode yer alıyor. Bu mod sayesinde kişiler düşük ışıklı yerlerde ya da geceleyin çok daha temiz (Kumlama açısında) fotoğraflar elde edebiliyor. Bunun için birden fazla fotoğraf çekilerek bir araya getiriliyor ve yapay zeka ile temiz sonuçlar sağlanıyor. Yaklaşık olarak 311 MB boyutu bulunan ve OTA üzerinde gelen güncelleme, daha önce söylenen 4K 60 fps çekim desteğini ise getirmiyor. Telefon halen 4K’da maksimum 30 fps video çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Pocophone F1 şu detaylara sahip

Hatırlamak adına telefon 6,18 inç boyutunda 500 nit parlaklıkta IPS bir ekran üzerine kuruluyor. Full HD+ çözünürlükteki bu ekranın, 18:9 en-boy oranına sahip olduğu ve Gorilla Glass ile korunduğu açıklanıyor. Model ile kişilere 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB RAM / 128 GB ile 8 GB RAM / 256 GB olmak üzere üç farklı versiyon sunuluyor. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olan model, kablosuz şarj olmasa da Quick Charge 4.0+ hızlı şarj desteğini beraberinde getiriyor. Telefon arkasında 12 megapiksel F1.8 + 5 megapiksel (Derinlik için) çiftli kamera kurulumu taşıyor. Cihazın önünde ise 20 megapiksel F2.0 kamera yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yakında tanıtması beklenen katlanabilir akıllı telefonu