reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pocophone F1

Türkiye’de de satılan Xiaomi Pocophone F1’e büyük güncelleme

Türkiye’de de satılan güçlü akıllı telefon Xiaomi Pocophone F1 için büyük bir güncelleme yayımlandı. İşte gelen yeni özellikler ve detaylar;

Fiyat performansı oranı en yüksek akıllı telefon modellerinden Xiaomi Pocophone F1, önemli bir güncelleme aldı. MIUI 10.8.12.4 kodlu beta sürümle gelen güncelleme, telefona saniyede 960 kare yavaş çekim video desteği getirdi. İnanılmaz yavaş çekim videoların önünü açacak bu özellik, söylendiği kadarıyla gerçekten 960 kare çekim yapmıyor. Çünkü bu hıza gerçekten çıkabilmek için kamera sensörüne Galaxy S9 ailesinde olduğu gibi DRAM birimi takılması gerekiyor. Bu açıdan Xiaomi Pocophone F1, 960 kare hızındaki çekimleri ekstra kare ekleme işlemiyle oluşturuyor. Bu işlem bazı durumlarda belli olmuyor, bazı durumlarda ise kötü görüntüler oluşturabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylarıyla Xiaomi Pocophone F1

Telefon 6,18 inç boyutunda 500 nit parlaklıkta IPS bir ekran üzerine kuruluyor. Full HD+ çözünürlükteki bu ekranın, 18:9 en-boy oranına sahip olduğu ve Gorilla Glass ile korunduğu açıklanıyor. Model ile kişilere 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB RAM / 128 GB ile 8 GB RAM / 256 GB olmak üzere üç farklı versiyon sunuluyor. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olan model, kablosuz şarj olmasa da Quick Charge 4.0+ hızlı şarj desteğini beraberinde getiriyor. Telefon arkasında 12 megapiksel F1.8 + 5 megapiksel (Derinlik için) çiftli kamera kurulumu taşıyor. Cihazın önünde ise 20 megapiksel F2.0 kamera yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Beklenen model Nokia 8.1’in resmi tanıtım videosu