reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War Peter Quill

Avengers Infinity War yönetmenlerinden Peter Quill itirafı

Avengers Infinity War sonrasında en çok tepki gören karakter Peter Quill olmuştu. Avengers 4’ün de yönetmenliğini üstlenen Russo kardeşler bu konuda dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Geçtiğimiz bahar aylarında izleyici karşısına çıkan Avengers Infinity War’un günah keçisi Peter Quill desek abartmış olmayız. Chris Pratt‘ın hayat verdiği bu karakter kahramanlarımızın Thanos’u alt etmesine mani olmuştu. Tam her şey bitmek üzereyken duygusal hareket ederek Thanos‘a saldırmış ve onun Mantis‘in etkisinden çıkmasına neden olmuştu. Marvel hayranları bu yüzden finalde yaşananlar için Star Lord‘u suçluyordu. O birkaç saniye daha dayanabilse kahramanlarımızın dev titanı alt edebileceğini düşünüyordu. Görünen o ki hayranların bu düşüncesi yanlış değilmiş. Collider’ın düzenlediği etkinliğe katılan Russo kardeşler meşhur sahne hakkında şu sözleri sarf etti:

“Sahnenin kırılma noktası kesinlikle Peter Quill’di. Daha önce de söylemiştik, kusurlu karakterler insani kararlar veriyor. Peter Quill olaylara müdahale etmeseydi film o noktada sona erebilirdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sözlerden açık ve net bir şekilde anlıyoruz ki Star Lord birkaç saniye daha sabredebilse, Thanos‘un mağlup olmasına şahit olacaktık. Onun düşüncesiz hareketi kahramanlarımızın yenilmesine ve evrenin yarısının yok olmasına neden oldu.

İlginizi çekebilir

Captain Marvel’ın 2. fragmanı