reklamı kapat

POPÜLER

avengers 4

Marvel hayranlarının ruh taşına odaklanan Avengers 4 teorisi

Marvel’ın bu yılki bombası Avengers Infinity War’un ardından Avengers 4’e dair teoriler havada uçuşuyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise ruh taşının etrafında şekilleniyor. Fakat ortaya atılan yeni teori ruh taşının aslında sandığımız işe yaramayacağını iddia ediyor.

Önce kısaca orijinal teoriden bahsedelim. Avengers Infinity War’un finalinde Thanos amacına ulaştı ve Sonsuzluk Eldiveni‘yle evrendeki canlıların yarısını öldürdü. Böylece sevdiğimiz kahramanların birer birer toz bulutuna dönüşmesine şahit olduk. Peki tüm bu canlılar nereye gitti? Daha doğrusu onların ruhlarına ne oldu? Meşhur teori hepsinin ruh taşının içine hapsolduğunu ve oradan çıkartılabileceğini iddia ediyor. Ortaya atılan yeni teori ise ruh taşının tek rolünün Gamora etrafında şekilleneceğini ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildiğiniz gibi ruh taşı bir fedakarlık istiyor. Fakat onu adil bir takasa ikna etmek de mümkün. Yani Avengers 4’te Gamora‘yı sevenler yaşanan her şeyin ardından onu geri döndürebilmek için kendini feda edebilir. Liste ise oldukça uzun. Peter Quill, Nebula ve Thanos onu geri döndürmek için can atan karakterler. Amacına ulaşan Thanos kızını döndürmek isteyebilir. Peter Quill ancak hayata döndükten sonra böyle bir işe girişebilir. Nebula ise hala hayatta ve kardeşine borcunu böyle ödemeyi seçebilir. Bu Avengers 4 teorisinin ne kadar doğru olduğunu zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları