reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’a bakış açımızı değiştiren Odin teorisi

Avengers Infinity War‘un ardından Marvel hayranları önceki filmlere ve geçmişte yaşananlarda daha yakından bakmaya, yeni teoriler üretmeye başladı. Bu teorilerden biri de Thor Ragnarok‘ta hakkında yeni detaylar öğrendiğimiz Odin oldu. Teori onun Sonsuzluk Taşları‘yla sandığımızdan daha ilgili olduğunu savunuyor.

Reddit kullanıcısı bubonis’in teorisi Odin’in bir zamanlar Sonsuzluk Taşları’nı ele geçirmek istediğine odaklanıyor. Bildiğiniz gibi gerçeklik taşı ve uzay taşının yolu Asgard’a düşmüştü. Thor Ragnarok’ta da Hela‘nın bir Sonsuzluk Eldiveni’ni “sahte” diyerek devirmesine şahit olmuştuk. Bu bilgilerden yola çıkan teori Odin bir zamanlar Thanos gibi taşların peşindeydi diyor. Odin’in Nidavellir‘deki ilk Sonsuzluk Eldiveni’ni yarattığı ve taşları toplamak için harekete geçtiği varsayılıyor. Ancak sıra ruh taşına geldiğinde yapması gereken fedakarlığı öğreniyor. Bunu yapamayacağını fark ederek amacından vazgeçiyor. Hela ise babasında yaşanan değişikliğe anlam veremiyor. Dokuz diyarı fethetme hırsıyla yola devam etmek istiyor. Böylece Odin, Hela’yı hapsedip Asgard’ın kralı olmakla yetinmeyi tercih ediyor. Böylece Sonsuzluk Eldiveni hırsını Thanos devralıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu Avengers Infinity War teorinin gerçek olma ihtimali var mı, bilmiyoruz. Fakat teori şimdiye kadar gördüklerimizle o kadar örtüşüyor ki olaylara farklı bir bakış açısı sunuyor.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı