reklamı kapat

POPÜLER

1.0 litrelik yeni benzinli motorla artık çok daha cazip; ilk detaylarıyla 2019 Jeep Renegade

Bizleri İtalya’dan selamlayan 2019 Jeep Renegade, modernleşen tasarımının yanında yeni motor seçeneğiyle birlikte artık çok daha ciddi bir seçenek haline geldi.

Jeep’in ürün gamına 2014 itibarıyla dahil etmeye başladığı kompakt SUV modeli Renegade, markanın genlerinin ekonomik FIAT motorlarıyla bir araya buluşmasına sahne oldu. Dört yıllık süre içerisinde devrimsel olarak nitelendirebileceğimiz bir değişimin yapılmadığı modelle ilgili bir süredir içimizde oluşan beklentiler ne yazık ki 2019 model yılıyla da değişmeyecek gibi gözüküyor. Şu anda ilk detaylarıyla karşımızda duran haliyle dış tarafında ufak değişimlerin yapıldığı bir operasyona alındığını gördüğümüz Renegade’in şimdilik teknik alandaki yenilikleriyle ilgili bilgiler paylaşılmış değil. FCA’in kokpitiyle ilgili fotoğraflarını da henüz paylaşmadığı modelin asfalta indiği ilk yerse Torino Otomobil Fuarı oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Limonata ferahlığı”

2019 Jeep Renegade’in elimizde olan sayılı detaylarından birisi olan tasarım kısmında gözle görülür bir tazelenmenin olduğu aşikar. Ön bölümde ızgara ve ışıklandırma grubuyla baskınlığını hissettiğimiz bu güncellemeyle birlikte yeni Wrangler aklımıza gelmedi desek yalan olur. Arka tarafta da stoplar üzerinden hissedilen değişimde tampon ve difüzörün birlikteliği de görünüme olan etkiyi artırıyor. 2019 model yılıyla birlikte gelen belki de en önemli yenilik kaputun altında olacak. Nitekim kullanıcılar artık 120 beygir güç üreten 1.0 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor seçeneğiyle Renegade’e sahip olabilecek. Jeep burada Wrangler’da yaptığı 2.0 litrelik yeni motor hamlesine benzer şekilde oldukça yerinde ve stratejik bir karar almış. Yeni motorlar birlikte özellikle Türkiye pazarında Regenade’in pasta payı artacak gibi gözüküyor. Daha güçlü motora sahip olmak isteyenler ise 1,3 litrelik ünitenin 150 ve 180 beygirlik versiyonlarına yönelebilecek. Önümüzdeki günlerde eksik kalan detaylarını tamamlayacak olan Regenade’in kokpitinde ne gibi yeniliklere sahip olduğunu hep birlikte göreceğiz.