reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Renegade

Jeep Renegade için “işte böyle olmalı” dedirten modifikasyon [Video]

İtalya merkezli uzman bir ekip tarafından adeta baştan yaratılan Jeep Renegade, daha önce örneğini çok görmediğimiz karakter dinamiğine sahip.

Ürün gamının giriş seviyesi olarak yaklaşık 5 yıldır satışa sunulan Jeep Renegade, markasının mirasını mümkün olan en iyi şekilde yere yansıtmaya çalışıyor. Son dönemlerdeki SUV çılgınlığı sonucu bir girişim olarak doğan modelin tasarım noktası ise o alıştığımız Jeep’ten nispeten biraz daha uzak. Nispeten daha ehlileştirilmiş çizgiler üzerine şekillenen Renegade için modifikasyon projeleri ise ihtiyaç duyulan reçetenin yakalanması konusundaki temel yardımcı olabilir. Tıpkı şu anda bakmakta olduğumuz Militem imzalı projede olduğu gibi. Ağırlıklı olarak Jeep ve Dodge modelleri üzerinde çalışmalar gerçekleştiren İtalya merkezli geliştirici, Renegade ile aranan çizgileri fazlasıyla yakalamış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Renegade için hayati değişim zamanı

Projenin detaylarına bakıldığında kelimenin tam anlamıyla 360 derecelik bir değişim olduğu kolaylıkla görülebilir. Askeri araç felsefesinin uygulamaları üzerine şekillenen dış bölümde gövde paketi, jantlar, lastikler ve ızgara gibi temel bileşenlerin tamamında değişim görüyoruz. Bu sayede çok daha agresif bir görünüm yakalayan Militem, yükseklik değerini 38 milimetre yukarıya çekmeyi tercih ediyor. Kokpit bölümüne girdiğimizde ise tamamı deri ile bezenmiş ve malzeme kalitesi artırılmış yaşam alanı karşımıza çıkıyor. Son olarak kaputun altında yapılan iyileştirmelere baktığımızda 1,3 litrelik benzin ve 2.0 litrelik dizel makinelerde 20 beygirlik ileriye taşınmanın yapıldığını görüyoruz. Renegade sahipleri için ilham kaynağı olabilecek modifikasyonun önümüzdeki süreçte diğer projelere de temel olması söz konusu.