reklamı kapat

POPÜLER

Jeep

1.0 litre benzinli seçeneğiyle 2019 Jeep Renegade için Türkiye fiyatı açıklandı [Video]

Yeni motor seçeneğiyle birlikte pazar payını artırma potansiyeli barındıran 2019 Jeep Renegade, 1 yılın ardından Türkiye pazarı için hazır.

Global tanıtım etkinliği bundan tam 1 yıl önce yapılan 2019 Jeep Renegade, beraberinde önemli güncellemeler getirmişti. Özellikle 1.0 litrelik yeni motor seçeneğiye daha da akılları karıştırır olan kompakt SUV sınıfının üyesi tasarım anlamında da hissedilir güncellemeler elde etti. Aradan geçen zaman diliminin ardından meraklıları için beklenebilir niteliğe yaklaşan Renegade, bu beklentileri haziran ayı itibarıyla sonlandırıyor. Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk adı verilen 4 ayrı donanım versiyonuyla tercih edilebilecek olan modelde merakla beklenen 1.0 litrelik motor seçeneğini de listede görebiliyoruz. 3 silindirli yapısıyla 120 beygir güç üreten bu üniteye yine benzinli ayağında 150 ve 180 beygir üreten 1.3 litre eşlik edecek. Renegade’in tek dizel motor seçeneğini ise 1.6 litrelik Multijet II motor oluşturuyor.

Jeep

2019 Jeep Renegade arazi özelliklerinden öne çıkanlar

Haziran ayı itibariyle 149.900 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulacağı açıklanan Renegade için en önemli donanımlardan birisi şüphesiz arazi niteliği kısmında. Önden çekişli ya da dört tekerlekten çekişli olarak alınabilecek olan modelde; yol tutuş arasındaki dengeyi sürekli olarak izleyen gelişmiş 4×4 sistemi Jeep Active Drive, SelecTerrain ile birlikte otomatik, kar, kum ve çamur olmak üzere 4 farklı sürüş modu sunuluyor. Bu noktada güçlen dirilen Active Drive Low sistemi ile birlikte Yokuş İniş Desteği de işin içerisine dahil edilmiş durumda. Trailhawk versiyonu ise 210 mm’lik yerden yüksekliği ve Selec-Terrain’de tercih edilebilen özel kaya-taş moduyla öne çıkıyor. Elde ettiği yeni özellikler ve tasarım karakteriyle Renegade‘in nasıl bir grafik performansı çizeceğini hep birlikte göreceğiz.