reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War senaristlerinden Sonsuzluk Eldiveni açıklaması

Neredeyse bir ay önce vizyona giren Avengers Infinity War izleyicilerin aklında pek çok soru işareti oluşmasına neden oldu. İşte bu soru işaretlerinden biri filmin senaristleri tarafından açıklığa kavuşturuldu. Soru ise çok net: Sonsuzluk Eldiveni ne zaman yapıldı?

Öncelikle kısa bir özet geçmekte yarar var. Sonsuzluk Eldiveni’ni önce Avengers Age of Ultron‘da görmüştük. Ardından Thor Ragnarok’ta bir eldiven daha gördük. Hatta Hela onun sahne olduğunu söyleyerek umursamamış, devirip geçmişti. Daha sonra eldivenin hikayesini bir de Peter Dinklage‘in canlandırdığı Eitri karakterinden dinledik. Tüm bunların birbiriyle örtüşmüyor olması kafalarda soru işareti yarattı. Collider’a konuşan Christopher Markus ve Stephen McFeely sorunu açıklamalarıyla çözmeye çalıştı.

“Sonsuzluk Eldiveni Loki, Odin’in yerine geçtiğinde yapıldı dememiz mümkün. Tahminen Eitri belli bir düzen içinde işlerini yürütüyordu. Zaman içinde insanların ona gidip bir şeyler söylemesi mümkün. Yani aslında Sonsuzluk Eldiveni’nin yapılmasının üstünden o kadar uzun zaman geçmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu açıklama Avengers Infinity War’daki sorunu çözmekten çok geçiştirmeye yönelik bir hamle gibi görünüyor. Çok da uzun zaman geçmedi demek Marvel Sinematik Evreni’ndeki zamansal problemleri ortadan kaldırmıyor. Bakalım bu soruna ileride daha net bir çözüm getirilecek mi?

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War fragmanı