reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War senaristlerinden Thor açıklaması

Avengers Infinity War‘un vizyona girmesinin üzerinden neredeyse bir ay geçti fakat hala bu filmi konuşuyoruz. İzleyicilerin aklına takılan bazı detaylar zaman içinde açıklığa kavuşuyor. Bunlardan sonuncusu ise Thor ile alakalıydı.

Avengers Infinity War’dan spoiler vermeden bahsetmek gerekirse, Thor her zaman fiziksel olarak güçlü bür karakter oldu. Fakat babası Odin’in ölmesiyle çok daha güçlü olacağı tahmin ediliyordu. Infinity War boyunca ise dengesiz bir haldeydi. Onu çok güçlü gördüğümüz zamanlar da oldu, çaresiz bir hava verdiği anlar da. Bu da izleyicilerin kafasını fazlasıyla karıştırmıştı. Filmin senaryosunu kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely soru işaretlerini ortadan kaldırmak için Collider‘a konuştu. Markus durumu şu sözlerle özetledi:

“Bana sorarsanız Thor fazlasıyla dayanıklı. Onun derisine zarar vermek gerçekten çok zor. Bu yüzden uzayda hayatta kalmayı başarabiliyor. Bir yıldızın gücüne karşı direnç gösterebiliyor. Buna rağmen onun enerjisini tüketmek mümkün. Thor’u bayıltabilir veya canını yakabilirsiniz. Fakat fiziksel hasar yaratmak daha zor. Kimi zaman daha az, kimi zaman daha çok olsa da dayanma gücü yüksek bir karakter.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senaristlerin bu sözlerinden şu çıkarımı yapmak mümkün: Avengers Infinity War’un başında uzun süre mücadele verip güçsüz düşmüş bir Thor gördük. Stormbreaker’a kavuşmasıyla birlikte dengeler değişti.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War fragmanı