reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield V

Battlefield V’ten II. Dünya Savaşı’nın bilinmeyenlerine götüren ilk fragman [Video]

Yılın Call of Duty – Battlefield savaşı geldi çattı. Call of Duty: Black Ops 4’ün ardından Battlefield V de ilk fragmanla tanıtımını gerçekleştiriyor.

Dün gerçekleşen etkinlikle beraber Battlefield V oyuncuların beğenisine sunuldu. İyi haberi ise önden verelim. Hayır, oyun Battle Royale modu ile gelmiyor, en azından şimdilik. II. Dünya Savaşı‘nı kendine konu edinen oyun, popüler olanın aksine savaşın çok da ön plana çıkmayan noktalarını karşımıza seriyor. Örneğin kendinizi Hollanda’da Rotterdam harabelerinde savaşırken bulabilirsiniz. Geliştirici DICE, savaşın çok dile getirilmeyen, anlatılmamış hikayeleri üzerine yoğunlaştıklarını belirtiyor.

EA’in oyunla ilgili açıklamalarına göre ise oyun lootbox, yani oyun içi parayla satın alınabilen ve içinden rastgele çeşitli eşyalar çıkan sisteme sahip olmayacak. Bildiğiniz gibi lootbox sistemi bir süredir oldukça tartışılıyor. Kumar olarak gösterilen bu sistemin oyunlarda yer almaması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca firma oyun içi satın araçların da sadece kozmetik olacağını belirtti. Yani oyundaki performansınızı etkilemeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Operations dönüyor

Oyun beraberinde Combined Arms isimli yeni bir co-op oyun modu getiriyor. Bu modda oyuncular 4 kişiye kadar ekipler oluşturabiliyor. Oyun modundaki görev ise düşman mevzilerine arkadan yaklaşıp, fark edilmeden verilen görevleri tamamlamak. Oyunun Battle Royale olmayan ancak o tarza yakın bir oyun mdu da bulunuyor. Grand Operations, Battlefield 1’in Operations modu yerine geliyor. Takımlar birbiriyle farklı haritalarda ve modlarda savaşıyor. Yaklaşık 4 tur süren bu savaşlarda o gün kazanılıp kazanılmaması ertesi günü de etkiliyor. Yani savaş içinde yok ettiğiniz mühimmatlar bir sonraki gün daha az bulunablir hale geliyor. Böylelikle daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlanıyor.

Üçüncü turun sonunda beraberlik bulunuyorsa o zaman oyuncular Final Stand turunu oynamaya başlıyor. Bu turda öldüğünüzde yeniden uyanamıyorsunuz. Ancak ekip arkadaşları birbirlerini düştükleirnde kaldırabiliyor. Bu noktada oyun biraz Battle Royale moduna bağlanıyor. Son hayatta kalan olana kadar karşı takımdaki herkesi öldürmeniz gerekiyor. DICE, Grand Operations’ın yeni oyun modları için bir “test alanı” gibi kullanılabileceğini de kaydetti. Bu da akıllara Final Stand’in kendi başına bir Battle Royale olup olmayacağı sorusunu getiriyor.

Oyun 19 Ekim‘de PC, Xbox One ve PS4 için çıkışını gerçekleştirecek.