reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War Thor Groot

Avengers: Infinity War’daki Groot sahnesi ilginç bir detayla açıklandı

Avengers: Infinity War, pek çok kahraman için kostüm ve silah değişikliklerini beraberinde getirdi. Onlardan biri de Thor’un yeni “çekici” Stormbreaker oldu.

Advertisement

Avengers: Infinity War öncesi pek çok kahramanımızın hayatı hayli karışmış durumdaydı. O isimlerden biri de Thor‘du elbette. Asgard’ın yok olması ile beraber Thor da çekici Mjölnir’i kaybetti. Çünkü ablası Hela, Thor: Ragnarok filminde çekici paramparça etmişti. Hal böyle olunca Infinity War, kahramanımız için aynı zamanda yeni bir silah yaratmakla geçti. Savaşa son anda dahil olup günü kurtarmaya çalışan kahramanımızın yanında ise ona yardımcı olan Groot ve Rocket vardı. Ancak bitirici hamleyi Groot yaptı ve kendi gövdesinden feda ettiği bir parça ile Stormbreaker‘ı bir arada tutan sapı oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Groot Stormbreaker’ı kaldırabiliyor

Bu noktada Mjölnir efsanesinden dolayı bazı izleyicilerin aklında bir soru işareti belirmiş. Groot’un çekici “kaldıramaması” gerektiğini düşünenler yönetmen Russo kardeşleri soru yağmuruna tutunca, Russo kardeşler durumu açıklamak zorunda kalıyor ve çoğu hayranın tahmin ettiği cevabı veriyor: “Mjölnir’i kaldırmak için ona layık olmak gerekiyor. Stormbreaker için böyle bir şart yok.

Bu açıklama da doğal olarak ikinci bir soruyu akıllara getiriyor: “Stormbreaker’ı başka kimler kaldırabilir?” Çünkü filmde hatırlarsanız Thor, Asgard’ın Uru metalinden yapılma silahların ne kadar tehlikeli olabileceğinden bahsetmiş Guardians of the Galaxy ekibine silahı kaldıramayacaklarını söylemişti. Tabii bu karakterlerin ne kadar güçlü olduğu ile doğrudan bağlantılı. Russo kardeşler silahı kimlerin kaldırabileceğini de şöyle açıklıyor:

Thor kadar veya ondan daha güçlü birkaç karakter bulunuyor. Siz de bazılarını biliyorsunuz.” Bu açıklama da Groot’un güçleriyle ilgili bir ipucu oluyor. Tabii aynı zamanda gelecekte kahramanımıza eş değer ve daha güçlü yeni karakterleri göreceğimizi de işaret ediyor. Bu da tüm okları kısa vadede Captain Marvel‘a çeviriyor.