reklamı kapat

POPÜLER

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War’un Thanos bilmecesi çözüldü

Avengers: Infinity War filminde Thanos’un kararı çok tartışılmıştı. Yok edici bir çözümle ilerleyen karakterin bu kararının sebebini ise yönetmenler açıklıyor.

Her ne kadar merakla Avengers 4 filmini beklesek de, Avengers: Infinity War’da hayranların aklını kurcalayan bir soru bulunuyordu. “Doctor Strange de Zaman Taşı’nı kullansaymış o zaman” önerisi kadar yaygın olmasa da hayranlar ister istemez “Madem kendi gezegeninin yok oluşuna bu kadar üzüldü Thanos da Sonsuzluk Eldiveni ile kaynakları neden ikiye katlamadı da evrenin yarısını yok etti?” sorusunu sorarken buldu kendini. Bu sorunun cevabı ise filmin satışa sunulan Blu-ray’inde saklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güç gösterisi

Yayınlanan ek yorum sahnelerinde Russo kardeşler ve senaristler bu sorunun cevabını veriyor. Kaynakların ikiye katlanmamasının sebebi, Thanos’un kendi gezegenini kurtarmak için öne attığı “Gezegenin yarısını öldürelim” fikrinin reddedilmesi olarak gösteriliyor. Reddedildikten sonra gezegeninin yok oluşuna tanık olan karakter, kendi haklılığını kanıtlamak için tüm evrenin yarısını tek bir parmak hareketiyle yok etmeye karar veriyor. Thanos’un taşların peşine daha önce düşmemesinin sebebi de Ruh Taşı’nın yerini bilmemesi olarak açıklanmış.

Infinity War’un en büyük gizemi bu olmasa da yönetmenlerin hayranlar için bir cevap hazırladığı kesin. Şimdi ise önümüzde kahramanlarımızın kurtuluşu için ne yapılabileceği sorusu duruyor. Cevabın Kuantum Evreni’nde gizli olduğu teoriler ise en güçlü olanlar. Ancak bunun cevabını 26 Nisan 2019‘da vizyona girecek olan Avengers 4’te izleyeceğiz.