reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Avengers Infinity War’da Thanos’un özellikle öldürmediği Marvel kahramanları

Marvel hayranları Thanos’un Avengers Infinity War filminin finalinde evrenin yarısını yok ederken özellikle üç Marvel kahramanını hayatta tuttuğuna inanıyor. Bunun için de oldukça net kanıtlar mevcut.

Bildiğiniz gibi Thanos, Avengers Infinity War’un finalinde galip gelen taraf oldu ve sonsuzluk eldivenini kullanarak evrenin nüfusunu yarı yarıya azalttı. Fakat bu sırada üç kahramanın özellikle hayatta kalmasını sağlamaya çalıştığı düşünülüyor. Bu isimler sırasıyla Thor, Nebula ve Iron Man. Peki deli titan neden böyle bir şey yapmak istesin ki? Açıklaam yine Infinity War filminde yer alıyor.

Thanos’un hayatta bıraktığı Marvel kahramanları

Hatırlarsanız filmin başında Thanos, Thor ve Loki’nin karşısına çıkmıştı. Loki’nin uzay taşını vermemesi durumunda Thor’u öldüreceğini söylemişti. O da kardeşini kurtarmak adına uzay taşını teslim etti. Thanos’a karşı yaptığı son hamle başarısız oldu ve ölümüne sebep verdi. Fakat uzay taşını ele geçiren Thanos istediğini elde ettikten sonra Thor’u öldürmek için bir sebebi kalmadı. Taşı alan Thanos bir nevi kardeşini öldürmeyeceğine Loki’ye söz vermiş oldu.

İkinci isim Nebula oldu. Fakat hayatta kalma nedeni Thanos’un kızı olması değildi. Aksine Nebula ruh taşının konumu için işkenceye uğradı. Thanos’un ruh taşının konumu olan Vormir’i öğrenmesi ve Gamora’yı feda etmesiyle geriye sadece Nebula kaldı. Thanos’un onu özellikle öldürmek istemediği düşünülüyor.

Son sırada ise Iron Man var. Titan’da verilen mücadelede Doctor Strange potansiyel tüm gelecekleri görüp zaman taşını kendi elleriyle teslim ediyordu. Bu sebebi yaşanacakların kaçınılmaz olmasıydı. Bu noktada gereken tek şey her şeyi düzeltebilecek olan Tony Stark’ın hayatta kalmasını sağlamaktı. Bu sebeple zaman taşı karşılığında Iron Man’in hayatta kalması sağlandı. Ardından bu hamlenin önemi de Avengers Endgame’de ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Thanos gerçekten bu kahramanları hayatta tutmak istedi mi, bilmiyoruz. Listede özellikle sağ kalması sağlanan biri varsa, o da kesinlikle Iron Man. Thor ve Nebula ise tesadüfi olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı