reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Marvel stüdyolarının değişen Loki’yi öldürme planları

Loki, Avengers Infinity War’un başına ölümüyle izleyicileri fazlasıyla şaşırttı. Fakat Marvel stüdyolarının onu öldürmeye dair planları aslında çok farklıydı. Ortaya çıkan detaylar bu ölümün Thor Ragnarok’a dayandığını gösteriyor.

Kısaca hatırlamak gerekirse Loki’nin hikayesi Avengers Infinity War’un başlangıcında son buldu. Thor ve hayatta kalan Asgardlılarla dünyaya doğru yola çıkan kahramanımızın ölümü Thanos’un elinden olmuştu. Thanos ve ordusu uzay taşını ele geçirmeye çalışıyordu. Loki ise son bir numarayla Thanos’u alt edebileceğini düşündü ancak planı başarılı olmadı.

Marvel stüdyolarının Loki planları

Marvel stüdyolarının Loki’nin ölümü Thor Ragnarok’un finalinde gerçekleştirmek istediği ise yeni ortaya çıktı. Film için hazırlanan alternatif konsept çalışması Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabıyla birlikte ortaya çıktı. Bu konsept tasarıma baktığımızda Loki’nin Thor ve Asgardlılar ile birlikte dünyaya gelmek yerine Jotunheim’a gittiğini görüyoruz. Uzay taşıyla ortadan kaybolan kahramanımızın karşısına uzay taşını almak isteyen Thanos çıkıyor. Finalde Loki yine Thanos tarafından öldürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Marvel stüdyolarının yaptığı bu değişiklik Loki hayranlarını memnun edecek türden. Tom Hiddleston’ın hayat verdiği karakter çok seviliyor ve özünde iyi biri olduğuna inanılıyor. Loki’nin Thor ile dünyaya gelmeye karar vermesi ve onu kurtarmak için Thanos’a karşı mücadele verirken ölmesi çok daha kahramanca bir son. Karakterin yıllar içinde geçirdiği değişimi de gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı