reklamı kapat

POPÜLER

Loki

Marvel stüdyolarının Magneto benzeri Loki planı

Loki, Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen kahramanlarından biri. Fakat geçmişte Marvel stüdyolarının bu karakter için planlarının biraz daha farklı olduğu ortaya çıktı.

Marvel Sinematik Evreni daha yolun başındayken öne çıkmayı başaran bir karakter varsa, o da kesinlikle Loki. Tom Hiddleston’ın hayat verdiği bu kötü izleyiciler tarafından fazlasıyla sevildi ve benimsendi. Yaptığı onca şeye rağmen savunulan, sonradan da iyi yanının ortaya çıkışına şahit olduğumuz bir karakter oldu. Fakat Marvel stüdyoları Thor filmi kaleme alınırken biraz daha farklı bir plana sahipti. Loki’yi The Avengers filminde kullanmak isteyen stüdyo Magneto örneği üzerinden hareket ediyordu. Bu durumu Thor senaristlerinden Zack Stentz The Fanboy Podcast‘te açıkladı.

Değişen Loki planları

“Bizim için karmaşık bir süreçti çünkü Thor’u yazarken net bir planımız vardı. Marvel stüdyoları ise The Avengers’ı planlıyor ve Loki’yi orada asıl kötü olarak kullanmayı istiyordu. O zamana kadar Marvel kötüleri öne çıkmayı başaramamıştı. O yüzden bize ‘hiçbir şey olmazsa bize en azından Magneto kadar iyi bir kötü vermenizi istiyoruz’ dediler. Avengers’ta kullanabilmek için o seviyede bir kötüye ihtiyaçları vardı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Magneto zaman zaman iyi, çoğunlukla kötü ve hatta acımasız olmasıyla tanınan, Marvel’ın en başarılı karakterlerinden biri. Stüdyonun X-Men filmlerinde iyice ön plana çıkan bu karakteri örnek alması şaşırtıcı değil. Fakat ilerleyen zamanlarda Loki’nin fazlasıyla sevilmesiyle bu planlar değişiklik göstermiş gibi duruyor. Çünkü Loki daha çok iyiye kayan bir karakter olarak karşımıza çıktı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi