reklamı kapat

POPÜLER

ByteDance TikTok

TikTok geliştiricisinden sürpriz akıllı telefon

Son dönemde sürekli olarak gündemde olan TikTok, geliştiricisine çok büyük paralar kazandırıyor. İşte bu para bir akıllı telefon olarak geriye geliyor.

İnanılmaz popüler halen gelen video uygulaması TikTok, bazı pazarlarda ciddi sorunlar yaşamasına rağmen büyümeye devam ediyor. Özellikle Türkiye’de çok agresif bir reklam kampanyası ile öne çıkarılan uygulama, yukarıda da dediğimiz gibi geliştirici firma ByteDance‘a çok büyük paralar kazandırıyor. Financial Times’ta ter alan habere göre firma elde ettiği gelir sayesinde bir akıllı telefon duyurmaya hazırlanıyor. Bu telefonun direkt olarak ByteDance CEO’su Zhang Yiming’in hayali olduğu belirtiliyor. TikTok dahil firmanın diğer uygulamalarının ön yüklü olarak geleceği belirtilen akıllı telefon, Smartisan sayesinde hayat bulacak deniyor. Geçtiğimiz yıl Smartisan’ın patent portfolyosunu alan ve bünyesine bazı şirket çalışanlarını katan ByteDance, söz konusu telefon konusunda çok kararlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok gençlerin gözdesi oldu

TikTok’u temel alan akıllı telefonun henüz teknik detaylar hakkında bir bilgi yok. İlk olarak Çin pazarında satılacağı tahmin edilen modelden elbette büyük beklentiler bulunmuyor. Ayrıca firmanın uygulamaları hali hazırda Android ve iOS tarafında da aktif olarak yer alıyor ve kullanılabiliyor. Bu açıdan global pazara çıkmasını düşünmediğimiz telefon, gerçekten bir uygulama şirketi için oldukça garip görünüyor. ByteDance’ın bu işin altında kalkıp kalkamayacağı büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan çok ilginç bir yapay zeka sistemi