reklamı kapat

POPÜLER

BMW X2

BMW’den Mercedes’e “söz bitti” mesajını veren eğlenceli reklam filmi [İzle]

BMW’nin ailesine eklediği yeni modellerden birisi olan X2’yi kullanarak gerçekleştirdiği reklam filminde Mercedes’e gönderilen mesaj, yeni bir atışmanı alevini körükleyebilecek cinsten.

Asfalt üzerinde uzun yıllardır devam eden rekabetleriyle otomobil dünyasının derbi niteliğindeki karşılaşmalarında başrol oynayan Mercedes ve BMW, bunu keyifli şekilde farklı yollardan da yapmayı ihmal etmiyor. Bir dönem Mercedes-Audi-BMW üçlüsü arasında cereyan eden reklam kampanyası savaşlarında, yüzümüzde tebessüm yaratan atışmalara tanık olduk. Saygı çerçevesini asla aşmayan bu mesajlar, 50. yılını kutlayan AMG‘ye BMW’den gelen kutlama mesajıyla zaten rekabetin her iki tarafı da memnun ettiğinin en büyük göstergesiydi. Bir süredir yeni bir artışma için fitilin kim tarafından ateşleneceği sorusu akıllarımızı kemirmeye başlamışken, bu bekleyişi sona erdiren taraf BMW oldu. Ürün gamına eklediği yeni modellerden birisi olan X2‘yi merkeze alan reklam filmiyle Mercedes’e selam gönderen ekip, işi detaylara kadar indirgemiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şarkı sözündeki detay

Markanın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı 12 saniyelik kısa videoda, X2’nin bir Mercedes satış noktasının önüne geldiğini görüyoruz. Rap müzik eşliğinde satış sorumlusunun da içerisinde bulunduğu kadraja giren araçtan yere bırakılan mikrofon, mesajın ilk kısmını oluşturuyor. Kısa da olsa aracın içerisinde çalan müziğin de sözlerini duymamızı isteyen BMW bizleri ve Mercedes’i şu cümlelerle karşılıyor; “Beni gördüğünde neden sinirlendiğini biliyorum. Benim gibi olmak istiyorsun, insanlar beni seviyor!” Sözü fazla uzatmadan sizleri bu keyifli video ile baş başa bırakıyoruz. İçeriğe haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.