reklamı kapat

POPÜLER

Audi’den BMW ve Mercedes’e Wi-Fi isimli gönderme

Otomotiv dünyasının üç büyü Almanı Audi, BMW ve Mercedes yıllardır süregelen bir rekabet içindeler. Özellikle yaratıcı reklam kampanyalarıyla çok hoş bir şekilde karşımıza çıkan bu tatlı sert rekabet, Audi’nin yeni hamlesiyle bambaşka bir boyut kazandı. Üçlünün şu sıralar yeni modellerini sergiledikleri New York otomobil fuarında, Audi en büyük rakipleri BMW ve Mercedes’e komikli Wi-Fi isimleriyle sataştı.

Fuarı ziyaret eden Slashgear ekibinin aktardığı üzere, tıpkı kendileri gibi fuarda internete bağlanmak isteyen ziyaretçileri hoş bir sürpriz bekliyordu. Tıpkı bazı komşularımızın yaptığı üzere, Audi de fuardaki SSID’lerini komik isimlerle adlandırdı. Bu isimler Audi’nin yeni nesil sedanı A4’ün özelliklerini öne çıkarmakla birlikte, hedef aldığı BMW 3 Serisi ve Mercedes C-Sınıfı‘na da sataşmamaktan geri durmadı. Audi A4’te olup BMW 328 ve Mercedes C300’de olmayanlar şeklinde isimlendirilen Wi-Fi bağlantıları arasında “A4 CarPlay. 328 No” “A4 TurnAssist. C300 No.” ve “A4 Wi-fi. 328 No-Fi” göze çarptı.

Audi A4 için başlatılan Wi-Fi göndermeli reklam kampanyası, son zamanlarda yapılmış en yaratıcı viral çalışmalardan biri. Firmalar birbirine sataşırken diğer yandan ebedi dostluklarına da zarar vermemeye dikkat ediyor. Geçtiğimiz günlerde BMW’nin 100. yaşını kutlayan Mercedes’in teşekkür mesajı buna güzel bir örnek.

İLGİLİ HABERLER