reklamı kapat

POPÜLER

Audi, BMW kullanıcılarını “üzdü” [Video]

Audi ve BMW arasında rekabet sanal platform üzerinden alevlenebilir

Mercedes, BMW ve Audi. Bu markalar tüm kullanıcılar tarafından baz alınarak sürekli bir kıyaslama içerisine tabi tutulur. Bu üçlü arasında hangisi yeni bir model veya donanım seçeneği sunsa kullanıcılar ileriki süreçte diğer iki markanın bu yeniliğe nasıl cevap vereceğini büyük bir ilgiyle takip eder. Yıllardır süre gelen bu rekabet sayesinde de kullanıcılar dönemlerinin birbirinden özel otomobillerine erişme imkanına sahip olur. Bu haberimizdeyse bu üçlü arasından BMW ve Audi’yi karşı karşıya geldiği bir olayı sizlerle paylaşacağız.

Audi’nin artık kendisiyle özdeşleşen dört tekerlekten çekiş sistemi Quattro‘yu hemen herkes bilir. Markaya özellikle motor sporlarında önemli başarılar kazandıran bu altyapı uzun zamandır standart yol versiyonlarında da sunuluyor. BMW’nin bu alandaki temsilcisiyse Xdrive ve haliyle bu alanda da iki marka arasında önemli çekişme mevcut. Bu çekişmede kimilerine göre Quattro kimilerine göre Xdrive önde. Bu tartışma bir kenarda devam ederken Audi’nin resmi Twitter hesabı üzerinden Amerika’nın Kaliforniya bölgesinde yaşanan olaya verdiği cevap bu tartışmanın belki de resmi kaynaklar üzerinden de körüklenmesine neden olabilir.

Bölgede kısa süreli yaşanan yoğun yağış sonucu meydana gelen su birikintileriyle ilgili ABC News‘in Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda üç adet BMW‘nin birikinti üzerinde yolda kaldığı görülüyor. Lakin video ilerledikçe kadraja giden bir Audi neredeyse kaput seviyesine kadar gelen su içerisinde herhangi bir sorun yaşamadan ilerleyip yoluna devam ediyor. ABC’nin paylaştığı bu görüntülere Twitter üzerinden “Quattro için bekle” cevabını veren Audi yüzlerde bir tebessüm yaratsa da BMW için aynısını düşünmek biraz zor.