reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park
Apple Park

Apple uzay gemisine benzeyen kampüsüyle ilgili tüm detayları paylaştı [Video]

22 Şubat 2017

Apple, uzun zamandır Campus 2 adıyla anılan kampüsünün resmi adını ve kampüsle ilgili yeni bilgileri paylaştı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bir süredir Campus 2 ile adıyla anılan kampüs Apple Park adını taşıyacak.

Nisan ayında parkın açılacağını belirten Apple, 12 binden fazla personelin yerleşkeye taşınmasının 6 ayı bulabileceğini ifade etti. Şirkete yapılacak daha küçük bina inşası ve peyzaj işlerinin de yaz boyunca devam edeceği dile getiriliyor. Steve Jobs’un yaratıcılık ve iş birliği merkezi olarak tasarladığı Apple Park, asfalt yayılımını Santa Clara Vadisinin kalbinde yeşil alan cenneti haline getiriyor. Kampüsün halka şeklindeki 2,8 milyon metrekarelik ana binasında tamamen dünyanın en büyük kavisli cam panellerinde bulunuyor.

24 Şubat 1955’ye dünyaya gelen Steve Jobs için de Apple Park’ta Steve Jobs Theatre adında bir tiyatro salonu bulunuyor. Tiyatronun Apple Park’ın en yüksek noktalarından biri olan bir tepenin tepesinde ve ana binaya yakın olduğunu belirtelim.

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Park ile ilgili açıklamalarda bulundu. Apple Park’ın gelecek kuşaklar için yenilikçi bir yer olacağını söyleyen Cook, çalışma ve park alanlarının Apple ekibine ilham vermenin yanı sıra çevreye de fayda sağlayacak şekilde tasarlandığını vurguladı. Apple Park’ın enerji açısından dünyanın en verimli binalarından biri olduğunu dile getiren Cook, kampüsün tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacağını belirtti. Apple Park için yayınlanan tanıtım videosuna haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple uzay gemisine benzeyen kampüsüyle ilgili tüm detayları paylaştı [Video]” için bir cevap

  1. erjunt dedi ki:

    “kampüsün tamamen yenilebilir enerji ile çalışacağını belirtti.”
    Yenilenebilir enerji olacak sanırım 🙂