reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass

Apple Glass hakkında dikkat çekici son detaylar

Bloomberg’in deneyimli editörlerinden Mark Gurman, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü Apple Glass hakkında yeni detaylar paylaştı. Gurman’ın paylaştığı bilgilere göre Apple, iki farklı akıllı gözlük geliştiriyor.

Bu gözlüklerin artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimini bir arada sunacağından söz ediliyor. Şu anda N301 kod adıyla anılan gözlüğün 1.000 kişilik mühendis ekibi tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Rapora göre Apple’ın CEO’su Tim Cook, sadece sanal gerçeklik teknolojisini içeren bir teknolojiyi kullanıcılarla buluşturmak istemiyor. Aynı görüşü Jony Ive’ın da istemediği ifade ediliyor. Başlangıçta tasarlandığından daha az teknolojiyi bünyesinde barındıran kulaklığın yine de iddialı bir ürün olacağından söz ediliyor.  Ultra yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olacağı iddia edilen Apple Glass’ın sinematik hoparlör sistemiyle gerçekçi bir deneyimi kullanıcılara sunacağı dile getiriliyor. N301 kod adlı ürünün çoğunda kumaş malzemesi kullanıldığı ifade ediliyor. Tasarım açısından Oculus Quest’e benzediği dile getirilen gözlüğün fiyatının ise henüz belli olmadığı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass ne zaman satışa sunulacak?

N301 gözlüğününün, Apple’ın devam eden AR / VR projelerinden sadece biri olduğu söyleniyor. Diğerinin N421 kodlu bir artırılmış gerçeklik gözlüğü olduğu söyleniyor. Jony Ive’ın N301 kod adlı ürün yerine N421 kod adlı konseptini tercih ettiğini söylüyor. Apple Glass’ın 2022 yılında satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın