reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Stick

Dikkat çeken Xiaomi Mi TV Stick ile tanışmaya hazır olun

 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 11:53

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi‘nin yeni ürünü Xiaomi Mi TV Stick için çok ama çok az kaldı.

Xiaomi Mi TV Stick, hatırlarsınız firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Bir satış sitesinde 80 dolarlık fiyat etiketiyle görünen USB bellek formundaki ufak ürün, kısa süre önce resmi EEC sertifikasını da aldı. Çıkışı öncesinde gerekli sertifikaları tamamlanmaya çalışılan Mi TV Stick, bu açıdan çok ama çok yakında karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu da yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacak ürün için merakı artırıyor. Söylendiği kadarıyla Android TV Pie işletim sistemi üzerine kurulan ve ücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemciden, Mali-G31 GPU’dan ve 2 GB RAM’den alan üründe, 8 GB dahili depolama yer alıyor. Google Asistan ve Netflix destekleri olan ve 4K HDR desteğiyle gelen ürün, firmanın resmi bir sunumda da kendisini göstermişti. Modelin kumandası üzerinde özellikle özel Netflix, Google Asistan ve Amazon Prime Video butonları dikkat çekiyor. Standart rakamsal tuşları taşımayan kumanda, gayet şık görünüyor ve ufak boyutlu gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick çok satacak bir ürün olacak

Bu ay bitmeden lanse edilmesi beklenmeyen ancak temmuz başında geleceği düşünülen Mi TV Stick, Google Asistan butonundan da anlaşılabileceği üzere kumandası üzerinden sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Bu açıdan çok kullanışlı olacak denilen Android TV ürünü, DTS-HD, önemli şekilde Dolby Stereo Sound ve dual-band Wi-Fi desteklerini de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek

İLGİLİ HABERLER