reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick için yeni detaylar ve görseller ortaya çıktı

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi‘nin yeni ürünü Xiaomi Mi TV Stick için güzel detaylar kendisini gösterdi.

Advertisement

Xiaomi Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bir satış sitesinde 80 dolarlık fiyat etiketiyle görünen USB bellek formundaki ufak ürün, daha önce öğrendiğimiz kadarıyla Android TV Pie işletim sistemi üzerine kuruluyor. Gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemciden, Mali-G31 GPU’dan ve 2 GB RAM’den alıyor denilen üründe, 8 GB dahili depolama yer alıyor. Google Asistan ve Netflix destekleri olan ve 4K HDR desteğiyle helen ürün, bu sefer firmanın resmi bir sunumda kendisini gösterdi. YouTube’dan gelen bu görseller, ürünün kendisi yanında kumandasını da gözler önüne seriyor. Kumanda üzerinde özellikle özel Netflix, Google Asistan ve Amazon Prime Video butonları dikkat çekiyor. Standart rakamsal tuşları taşımayan kumanda, gayet şık görünüyor ve ufak boyutlu gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick için çok az kaldı

Çok ama çok yakında lanse edilecek denilen ürün, Google Asistan butonundan da anlaşılabileceği üzere kumandası üzerinden sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Bu açıdan çok kullanışlı olacak ürün, DTS-HD, Dolby Stereo Sound ve dual-band Wi-Fi desteklerini de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek