reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Reno4 ve Reno4 Pro

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro’dan yeni detaylar kendisini gösterdi

Türkiye’de satılan OPPO Reno3 ile Reno3 Pro modellerinin yerini alacak OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için yeni detaylar ortaya çıkmış durumda.

Resmi olarak Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz telefonlar OPPO Reno4, ve Reno 4 Pro, gündemden düşmüyor. Kısa süre resmi TENAA’yı ziyaret eden modeller, artık teknik ve tasarımsal anlamda hiçbir sürpriz taşımıyor. Görebileceğiniz üzere cihazlar ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor, kavisli kenarlara (Pro’da daha fazla) sahip ve ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Modern tasarımları beğeni toplayan telefonlar, şimdilik iki farklı renkte görünüyor. Teknik olarak baktığımız zaman Reno4’un arkasında 48 megapiksel ana + 8 megapiksel telefoto + 2 megapiksel siyah/beyaz + lazer otomatik netleme modülü bir araya geliyor. Reno4 Pro’da ise 48 megapiksel OIS ana + 12 megapiksel “gece video” kamerası + 13 megapiksel telefoto + lazer otomatik netleme modülü kullanılıyor. Bu gece video kamerası fotoğraf tarafındaki gece modunu video tarafına getirecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortak olarak güçlerini Snapdragon 765G işlemciden alan telefonlarda, 8 GB / 12 GB (Pro’ya özel) RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor. OPPO Reno4 Pro’ya 6,55 inç 3D kavisli ekran, Reno4’e ise 6,43 inç 2D kavisli ekran yerleştiren firma, resmi kayıtlarda da göründüğü üzere her iki modeline de kablo üstünden 65W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil koymuş. 172 ve 183 gram ağırlıkları olan modeller, önlerinde 32 megapiksel selfie kamerası barındırıyor.

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro dikkat çekmeyi başarıyor

Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye pazarına gelmeleri uzun sürecek modeller, yurt dışında ise haziran ayında elde edilebilir olacak gibi görünüyor. Resmi tanıtım da hemen haziran ayının başında olacak deniyor. Telefonların şu an sadece fiyatları sızmamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı ile tanışın