reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno4 Reno4 Pro

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro arasındaki ilginç fark

Türkiye’de satılan OPPO Reno3 ile Reno3 Pro modellerinin üstüne yolda olan telefonlar OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için yeni bilgiler var.

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro ile biliyorsunuz resmi olarak 5 Haziran tarihinde tanışıyoruz. Yani çok yakında karşımızda olacak telefonlar, tasarımsal olarak genelde arka kısımlarıyla gündeme geliyordu. Şimdi yapılan yukarıdaki sızıntı ve teknik detay tablosu, modellerin arasında selfie kamerası konusunda önemli bir ayrım olduğunu gösteriyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere normal Reno4 modelinde ekrana entegre çiftli selfie kamerası yer alıyor. Burada 32 megapiksel + 2 megapiksel kameralar bir araya geliyor. İlginç olarak Reno4 Pro’da ise tek bir 32 megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Firmalar genelde “Pro” takılı modellere daha fazla kamera koyuyor ve bu da biraz şaşırtıcı görünüyor. Ancak Pro modelin 32 megapiksel kamerası daha iyi bir sensör ile destekleniyor olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için diğer detaylar şöyle

Teknik olarak baktığımız zaman Reno4’un arkasında 48 megapiksel ana + 8 megapiksel telefoto + 2 megapiksel siyah/beyaz + lazer otomatik netleme modülü bir araya geliyor. Reno4 Pro’da ise 48 megapiksel OIS ana + 12 megapiksel “gece video” kamerası + 13 megapiksel telefoto + lazer otomatik netleme modülü kullanılıyor. Ortak olarak güçlerini Snapdragon 765G işlemciden alan telefonlarda, 8 GB / 12 GB (Pro’ya özel) RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor. OPPO Reno4 Pro’ya 6,55 inç 3D kavisli ekran, Reno4’e ise 6,43 inç 2D kavisli ekran yerleştiren firma,  her iki modeline de kablo üstünden 65W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil koymuş durunda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı ile tanışın

İLGİLİ HABERLER